Рада спростила життя фрілансерам, які працюють на іноземців

Народні депутати ухвалили Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг
Depo.Гроші
3 листопада 2016 12:46
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 270 парламентарів, передає Depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, основним завданням закону є спрощення процедури укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також скасування валютного контролю для операцій з експорту послуг.

Тепер експортери послуг зможуть укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) не лише в письмовій формі, а і в електронній, а також шляхом проголошення публічної оферти, обміну електронними повідомленнями, або шляхом виставлення рахунку (інвойсу).

Крім того, закон забороняє банкам вимагати переклад документів на українську мову, у разі якщо вони оформлені англійською.

Рахунок (інвойс) визнаватиметься первинним документом, що має спростити процедури ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Він може бути підписаний за допомогою особистого підпису, аналогу власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".  Необхідним буде лише підпис експортера.

Згодою з обсягом і якістю наданих послуг визнаватиметься факт оплати нерезидентом виставленого рахунку.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<