Рада спростила торгівлю природним газом

Сьогодні народні депутати ухвалили проект Закону "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу"
Depo.Гроші
4 лютого 2016 17:12
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосував 241  парламентар, передає depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, метою закону є впровадження повноцінного та конкурентного ринку природного газу, гарантування рівних можливостей доступу до ринку природного газу, виконання міжнародних зобов’язань, прийнятих на себе Україною, а також забезпечення можливості та усунення перешкод для впровадження провідних механізмів функціонування ринку природного газу, які використовуються у міжнародній практиці.

Так, у Митний кодекс України внесли нові поняття: заміщення природного газу (бекхол); оперативний балансуючий рахунок (ОБР); обсяг балансування природного газу (для цілей ОБР); балансуючий обсяг між точками входу і точками виходу; а також передбачити особливості митного контролю та митного оформлення таких операцій.

Згідно із законом, порядок здійснення митного контролю за обсягами природного газу за операцією бекхолу визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фінансів. Під операцією бекхолу розуміється операція, за якої приймання-передача природного газу здійснюється шляхом документального оформлення зустрічних потоків.

Встановлюється, що відповідальність за декларування обсягів природного газу за операцією бекхолу має декларант. Органи доходів і зборів не відшкодовують будь-які майнові претензії осіб, які мають повноваження стосовно відповідних обсягів природного газу.

Останні новини економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua