Рада спростила процедуру держзакупівель

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому проект закону № 2087а "Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів щодо подолання корупції"

За таке рішення проголосував 251 парламентар, передає depo.ua.

Метою урядового закону, як зазначається у пояснювальній записці, є значне зниження корупційних ризиків, встановлення заходів зловживання процедурою оскарження під час проведення процедур державних закупівель, збільшення рівня конкуренції шляхом спрощення участі у процедурах закупівлі для бізнесу, приведення системи державних закупівель у відповідність з міжнародними стандартами тощо.

Зокрема, законом посилюється прозорість тендерів у сфері державних закупівель. Йдеться про скасування заборони на розкриття змісту поданих пропозицій; ознайомлення зі змістом документа, що містить інформацію про ціну; оприлюднення протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів, а також врегулювання питань застосування норм про оскарження процедур закупівлі в частині запобігання умисного блокування торгів.

Разом з тим передбачається: спростити участь у процедурах закупівлі шляхом скасування необхідності всім учасникам надавати документи, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним у статті 17 закону; підвищити вартісну межу щодо застосування норм закону на придбання товарів і послуг у 200 тис. гривень, а робіт - 1200 тис. гривень; підвищити вартісну межу для застосування процедури запиту цінових пропозицій до 500 тис. гривень; скоротити деякі функції уповноваженого органу; усунути правову колізію в частині строків внесення змін до конкурсної документації; врегулювати питання письмового підтвердження документів, що подаються для оприлюднення замовниками; надати можливість вносити зміни до запиту цінових пропозицій; врегулювати питання закупівлі послуг з централізованого постачання теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення тощо.

Крім того, законом вносяться зміни щодо уточнення поняття виключних та спеціальних прав, а також скорочення переліку винятків при здійсненні закупівель в окремих сферах господарської діяльності.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme