Рада хоче спростити дерзакупівлі для оборони

Верховна Рада України ухвалила проект Закону "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони
Depo.Гроші
19 квітня 2016 13:31
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 239 парламентарів, передає depo.ua.

Законопроект покликаний забезпечити у стислі строки здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг для потреб оборони та знизити рівень корупції за рахунок проведення прозорих і відкритих процедур закупівель.

У запропонованому законопроекті передбачаються такі особливості:

– процедури закупівлі товарів, виконання робіт та надання послуг будуть здійснюватися за переговорною процедурою, відмінною від такої процедури, встановленої Законом України “Про публічні закупівлі”;

– період закупівлі – в особливий період, в період проведення антитерористичної операції, в період запровадження надзвичайного стану.

Особливість переговорної процедури полягає у проведенні відбору учасників закупівель через електронний аукціон на конкурсних засадах. З цією метою учасники подають визначений перелік документів та цінову пропозицію. З метою підвищення відповідальності учасників державних закупівель законопроектом передбачено право замовника передбачати необхідність подання учасником забезпечення цінової пропозиції у вигляді гарантії та обов’язок замовника відхилити заявку учасника у разі неодноразового вчинення ним порушень під час проведення процедур закупівель.

Також законопроектом передбачається можливість укладання рамкових угод та договорів за рамковою угодою з учасниками, які визначаються шляхом проведення електронного аукціону.

Передбачається як виняток право замовника делегувати повноваження на проведення переговорної процедури закупівлі у разі неможливості її проведення, що виникла у зв’язку з відсутністю більше ніж 24 години доступу до мережі Інтернет, спричиненої дією обставин особливого періоду, антитерористичної операції або надзвичайного стану.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<