Рада продовжила термін служби військових в «особливий період»

Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект № 2283 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації та соціального захисту громадян України, які підлягають звільненню з військової служби в особливий період або у зв'язку з оголошенням демобілізації»
Depo.Гроші
18 березня 2015 13:46
ФОТО: depo.ua
Рада продовжила термін служби військових в «особливий період»
Рада продовжила термін служби військових в «особливий період»

За відповідне рішення проголосували 233 нардепи при 226 необхідних, передає depo.ua.

Відповідно до закону, не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом 6 місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов'язані з числа громадян, які проходили військову службу по мобілізації та звільнені зі служби в запас. Вони в зазначений період можуть бути призвані на військову службу в разі їхньої згоди.

Крім того, військовослужбовцям надається право на відпустку в особливий період.

У разі якщо відпустка триватиме більше 10 днів, проїзд до місця проведення відпустки оплачуватиметься.

У пояснювальній записці до закону повідомляється, що такі гарантії передбачені «у разі отримання поранення і перебування на лікуванні в медичних установах, а також ті, хто потрапив у полон і визнані безвісно зниклими, більш ніж на один рік - до дня, наступного за днем їх постановки на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах після їх звільнення з військової служби у разі закінчення їх лікування у закладах охорони здоров'я незалежно від терміну лікування, повернення з полону, перебування їх як безвісно відсутніх».

Як повідомляв depo.ua, згідно із законопроектом №1525 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку проходження військової служби і питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду», за тими особами, які підпадають під демобілізацію, але укладають контракт, зберігається місце роботи і середня зарплата. Ця норма поширюються на студентів і учнів всіх форм освіти.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко доручив Кабінету Міністрів забезпечити працевлаштування, підготовку та перепідготовку учасників антитерористичної операції, які демобілізується.