Рада скоротила термін видачі фітосанітарного та карантинного сертифікатів

Верховна Рада України з другої спроби підтримала проект закону "Про внесення змін до закону України "Про карантин рослин"
Depo.Гроші
15 липня 2015 14:06
ФОТО: depo.ua

Автором документа виступив нардеп від "Батьківщини" Вадим Івченко, передає depo.ua.

Відзначається, що законопроект спрямований на реформування системи державного регулювання і контролю у сфері карантину рослин з метою дерегуляції та попередження корупції.

Законопроектом пропонується скоротити термін видачі фітосанітарного та карантинного сертифікатів до 24 годин після завантаження транспортного засобу; ввести окремі списки об'єктів карантинного контролю та перевезення рослин в цілях імпорту, експорту, реекспорту та перевезення всередині країни; ввести публікацію на інтернет-сторінці відповідального центрального органу виконавчої влади повного переліку об'єктів карантинного контролю у розрізі країн; скасувати обов'язковість проходження перевірки для здійснення діяльності з перевезення та вирощування рослин; ввести обов'язкову видачу карантинного сертифіката тільки за умови вивезення рослин за межі карантинної зони.

Крім того, Верховна Рада підтримала в цілому проект закону № 1484 "Про внесення змін у деякі закони України з питань ідентифікації і реєстрації тварин". За дане рішення проголосував 241 нардеп.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.