Рада скоротила термін видачі фітосанітарного та карантинного сертифікатів

Верховна Рада України з другої спроби підтримала проект закону "Про внесення змін до закону України "Про карантин рослин"

Автором документа виступив нардеп від "Батьківщини" Вадим Івченко, передає depo.ua.

Відзначається, що законопроект спрямований на реформування системи державного регулювання і контролю у сфері карантину рослин з метою дерегуляції та попередження корупції.

Законопроектом пропонується скоротити термін видачі фітосанітарного та карантинного сертифікатів до 24 годин після завантаження транспортного засобу; ввести окремі списки об'єктів карантинного контролю та перевезення рослин в цілях імпорту, експорту, реекспорту та перевезення всередині країни; ввести публікацію на інтернет-сторінці відповідального центрального органу виконавчої влади повного переліку об'єктів карантинного контролю у розрізі країн; скасувати обов'язковість проходження перевірки для здійснення діяльності з перевезення та вирощування рослин; ввести обов'язкову видачу карантинного сертифіката тільки за умови вивезення рослин за межі карантинної зони.

Крім того, Верховна Рада підтримала в цілому проект закону № 1484 "Про внесення змін у деякі закони України з питань ідентифікації і реєстрації тварин". За дане рішення проголосував 241 нардеп.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.