Рада провалила закон про duty free для тих, хто прибуває в Україну

Сьогодні парламентарі ухвалили за основу проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання законодавства при створенні та функціонуванні магазинів безмитної торгівлі"
Depo.Гроші
24 листопада 2015 17:25
ФОТО: depo.ua

За таке рішення проголосували 178 народних депутатів, передає depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроекту є законодавче врегулювання питання створення та функціонування магазинів безмитної торгівлі в зонах (залах) прильоту в пунктах пропуску через державний кордон для авіаційного сполучення.

Зокрема, Законопроектом пропонується створити умови для реалізації в магазинах безмитної торгівлі товарів, призначених для ввезення на митну територію України з метою вільного обігу, у міжнародних пунктах пропуску для авіаційного сполучення товарів.

"Пропонується запровадити додаткові вимоги щодо розташування магазинів безмитної торгівлі та умови реалізації в них товарів, які відповідно до положень законопроекту повинні здійснюватися таким чином, щоб забезпечити здійснення митного контролю товарів, що ввозяться громадянами для вільного обігу на митній території України.

Водночас у парламенті звучала і критика законопроекту.

"Цим законопроектом пропонується створити режим, коли на території України товар буде оподатковувати за нульовою ставкою ПДВ. Імпортні товари на території України будуть без ПДВ. Це дискримінаційні умови, це створення офшору на території України", - сказав народний депутат Віктор Пинзеник.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Мітки: мито, ПДВ, duty free