ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рада попросила парламент Нідерландів сприяти поверненню золота скіфів в Україну

Щойно Верховна Рада України ухвалила проект постанови "Про звернення Верховної Ради України до Генеральних штатів (Парламенту) Королівства Нідерланди щодо ситуації навколо повернення до України музейних цінностей"
Depo.Гроші
12 травня 2015 17:23
ФОТО: depo.ua

За відповідний документ проголосували 249 парламентарів, передає depo.ua.

"Український народ в горі війни стурбований ситуацією, яка склалася навколо повернення до України частини виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" з колекцій Кримської республіканської установи "Центральний музей Тавриди" у кількості 132 музейних предметів (451 одиниця зберігання), Кримської республіканської установи "Керченський історико-культурний заповідник" у кількості 190 музейних предметів (190 одиниць зберігання), Національного заповідника "Херсонес Таврійський" у кількості 28 музейних предметів (28 одиниць зберігання) та Кримської республіканської установи "Бахчисарайський історико-культурний заповідник" у кількості 215 музейних предметів (1442 одиниці зберігання), які належать до державного Музейного фонду України і експонувалася у Музеї Алларда Пірсона - археологічному музеї Амстердамського університету (МАП) з 6 лютого по 31 серпня 2014 року", - йдеться в документі.

Депутати стверджують, що зараз зазначена частина виставки зберігається в Амстердамі та існує реальна загроза втрати, знищення, пошкодження чи руйнування українських культурних цінностей через "активні протиправні дії кримських музеїв за підтримки Російської Федерації".

"Від імені народу України звертаємось до членів Генеральних Штатів Королівства Нідерланди із проханням приділити належну увагу важливому для нас питанню повернення українських культурних цінностей його власнику - народу України - і не допустити недотримання норм міжнародного права", - йдеться у зверненні.

Як повідомляв depo.ua, Крим ще до окупації передав Нідерландам археологічні знахідки з п'яти місцевих музеїв на час виставки. Тепер на експонати, представлені на виставці "Крим: золото і секрети Чорного моря", претендують Україна і Росія, яка анексувала Крим.