Рада на рік продовжила мораторій на перевірку бізнесу

Верховна Рада схвалила продовження мораторію на проведення перевірок бізнесу до 31 грудня 2017 року
Depo.Гроші
3 листопада 2016 14:59
ФОТО: depo.ua

Даний законопроект впроваджує повне обмеження на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду до 31 грудня 2017 року (крім проведення планових заходів Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України в частині перевірки безпечності та якості харчових продуктів).

Також запроваджуються обмеження на позапланову перевірку, яка може бути проведена тільки на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав. Таке звернення повинно бути розглянуте та погоджене ДРС.

Одночасно впроваджується механізм захисту бізнесу від необґрунтованих перевірок контролюючими органами. При цьому залишається можливість проведення  позапланових перевірок з дозволу Кабміну; за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду про здійснення заходу держнагляду за його бажанням; за рішенням суду.

Відповідно до закону, винятками для регулювання закону можуть бути тільки наступні органи:  НКРЕКП, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, ДФС, Державна фінансова інспекція та її територіальні органи, Державна служба експортного контролю України, Державна інспекція ядерного регулювання України та її територіальні органи, Державна авіаслужба, НБУ, АМКУ.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада ухвалила закон, який зменшує кількість контролюючих органів, звужує їх повноваження і обмежує втручання в господарську діяльність.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші