Рада хоче зобов’язати держоргани консультувати бізнес щодо перевірок

Сьогодні парламент ухвалив у першому читанні проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду"
Depo.Гроші
12 листопада 2015 17:56
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 247  парламентарів, передає depo.ua.

Згідно з проектом закону, контролюючі держоргани зобов’язуються надавати консультації бізнесу, а громадські організації мають право захищати суб’єкти господарювання.

Проект Закону передбачає внесення змін до 14 статей Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Такі зміни, зокрема, стосуються:
- розширення переліку основних принципів державного нагляду, зокрема закріплення презумпції правомірності поведінки суб’єкта господарювання та недопущення встановлення планових показників чи будь-якого іншого планування щодо притягнення суб’єктів господарювання до відповідальності,
- планування заходів зі здійснення державного нагляду виключно на річний період зі скасуванням квартальних планів та встановлення заборони на їх зміну,
- встановлення жорстких обмежень періодичності та тривалості планових заходів зі здійснення державного нагляду.
- встановлення порядку повідомлення суб’єкта господарювання про здійснення контролю,
- розширення положень щодо консультативної підтримки суб’єктів господарювання органам державного нагляду; звільнення від відповідальності суб’єктів господарювання, якщо вони діяли відповідно до консультації органу державного нагляду.
- розширення прав громадських об’єднань щодо представництва та захисту прав суб’єктів господарювання у сфері державного нагляду (контролю).

Нагадаємо, що сьогодні нардепи в першому читанні проголосували за закон, який передбачає мораторій на планові перевірки бізнесу

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.