Рада хоче зобов'язати чиновників декларувати використовуване майно

Сьогодні народні депутати прийняли за основу проект Закону "Про внесення змін до статті 46 Закону України "Про запобігання корупції" (щодо обсягу декларованої інформації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування)"
Depo.Гроші
18 червня 2015 16:20
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 256 парламентарів, повідомляє depo.ua.

"Проект розроблено... з метою розкриття інформації про кошти та інші активи високопосадовців а також членів їх сімей, як в Україні так і за її межами, бенефіціарними власниками та контролерами яких вони є. Для досягнення зазначеної мети проектом пропонується внести зміну до статті 46 Закону України «Про запобігання корупції», якою визначається обсяг інформації, що зазначається в декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", - йдеться в пояснювальній записці до документу.

Під час обговорення в парламенті депутати зазначали, що в разі прийняття цього закону в цілому чиновникам доведеться декларувати дорогі предмети, якими вони користуються понад 6 місяців.

Проектом пропонується внести зміну до статті 46 Закону України "Про запобігання корупції", якою визначається обсяг інформації, що зазначається у декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Крім того, зазначається, що не підлягають декларуванню зазначені в абзаці першому цього пункту активи, якщо вони належать на праві власності юридичній особі, зазначеній в пункті 51 частини першої цієї статті, призначені для використання в його господарській діяльності і по своїм властивостям не можуть бути використані фізичною особою (промислове обладнання, спеціальна техніка тощо).