Рада зробила перший крок до створення національної поліції

Верховна Рада України схвалила у першому читанні урядовий законопроект про створення національної поліції
Depo.Гроші
21 травня 2015 11:47
ФОТО: depo.ua

За відповідний законопроект №2822 проголосували 284 нардепа, передає depo.ua.

"Основною метою прийняття законопроекту є створення Національної поліції в Україні - органу виконавчої влади, який служитиме суспільству і призначений для охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічного порядку та громадської безпеки", - йдеться в документі.

Відзначається, що діяльність національної поліції здійснюється у тісній співпраці та взаємодії з населенням, територіальними громадами та інститутами громадянського суспільства на принципах партнерства і спрямована на вирішення їхніх потреб.

Як зазначив під час виступу у Раді глава МВС Арсен Аваков, національна поліція визначається як центральний орган виконавчої влади. Вона буде складатися з кримінальної та патрульної поліції, поліції охорони та спецназу "КОРД".

"Основним завданнями національної поліції будуть привентивні та профілактичні дії, викриття правопорушень, надання допомоги людям, які цього потребують", - зазначив міністр.

Також вводиться поняття поліцейських комісій. Главу національної поліції призначає Кабмін. Прийом нових поліцейських буде здійснюватися через конкурс.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект щодо реформування органів внутрішніх справ.