Рада через суд спробує вижити 14 екс-нардепів зі службових квартир

Апарат Верховної Ради готує судові позови щодо 14 колишніх народних депутатів, якщо вони продовжать ігнорувати вимоги закону залишити службові квартири
Depo.Гроші
1 травня 2015 09:31
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Радіо "Свобода".

Колишні депутати, які переїхати до Києва після обрання та отримали службове житло від Верховної Ради, мали б його залишити за три місяці після складання депутатських повноважень, але і досі не зробили цього.

Керівник апарату Верховної Ради Валентин Зайчук розповів, що на початку квітня він написав 14 таким депутатам листи з проханням виселитися з службових квартир.

Рада витрачає 1,6 мільйона гривень на експлуатацію службового житлового фонду щороку.

В одній з службових квартир мешкає екс-депутат-комуніст Спірідон Кілінкаров. Журналістам він розповів, що виселиться звідти після завершення АТО, оскільки його житло зараз в Луганській області.

У службовій квартирі колишнього регіонала з Криму Олександра Черноморова живе його донька, яка називає себе переселенкою.

"Що робить держава наша,щоб допомогти вимушеним переселенцям, можете відповісти, куди мені пропонуєте виселятися?" - сказала вона журналістам.

В архівах Верховної Ради знайшлася типова угода, яка укладається між народним депутатом, що отримав службову квартиру, та управлінням справами парламенту. Там чітко зазначено, що квартира надається на термін виконання депутатських повноважень.

Раніше ЗМІ з'ясували прізвища усіх 14 колишніх депутатів, за якими закріплені службові квартири. Значна їх кількість або досі здається іншим людям, або в них ніхто не проживає. У 10 колишніх парламентарів зі службовим житлом депутатські повноваження завершилися ще 2012 року. Це регіонали Юрій Колоцей, Олександр Черноморов, Григорій Маньковський, Валерій Бевзенко, Валерій Бондик, Юлія Ковальова, "бютівці" Юрій Полунєєв та Іван Сідельник, Микола Рудченко з народної партії Литвина, комуніст Сергій Храпов. Ще у чотирьох політиків депутатські повноваження завершилися 2014 року. Це - колишні члени "Партії регіонів" Ірина Горіна та Юрій Самовленко, комуніст Спірідон Кілінкаров та Василь Кравчук з "Блоку Юлії Тимошенко".