Рада безстроково продовжила мораторій на виплату російського боргу

Верховна Рада України скасувала кінцеву дату дії мораторію на виплату частини державного боргу, встановлену чинним законодавством

Відповідний законопроект №3677 "Про особливості здійснення операцій з державним, гарантованим державою боргом і місцевим боргом" підтримали 242 депутати Ради, передає depo.ua.

Відзначимо, що за прийняття документа за основу проголосували 223, а потім 247 парламентарів, після чого заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій запропонував проголосувати за проект закону в цілому за пропозицією профільного комітету.

Відповідно до чинного закону, дія мораторію завершується 1 липня 2016 року.

"У пункті 1 статті 4 Закону України "Про особливості здійснення операцій з державним, гарантованим державою боргом і місцевим боргом" слова і цифри "діє до 1 червня 2016 року" виключити", - сказано в тексті проекту закону.

Автори законодавчої ініціативи пояснюють, що прийняття документа дозволить Кабінету міністрів виконати всі взяті на себе зобов'язання в частині програми реформ, погодженої з Міжнародним валютним фондом.

"Скасування обмежень по кінцеву дату продовжить дію правових підстав для пошуку подальших шляхів реструктуризації зовнішніх боргових зобов'язань", - підкреслюється пояснювальній записці.

18 грудня минулого року уряд України оголосив про мораторій на виплату російських боргів. Зокрема йдеться про так званий "борг Януковича", а також боргові зобов'язання КП "Південне" та компанії "Укравтодор"перед російськими банками. 

Довідка: У грудні 2013 року екс-президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін підписали договір про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд доларів був наданий Україні вже наприкінці грудня 2013 року.

Кредит припускав обмін коштів на суверенні євробонди України та надавався Україні на умовах, які не передбачали дострокових повернень і погашень. Україна, згідно з домовленостями, могла використовувати виділені кошти на свій розсуд.

Договір про надання кредиту підписали президенти і міністри фінансів обох країн. Зараз же Київ наполягає на визнання боргу не суверенними, а комерційним з його подальшою реструктуризацією і списання частини заборгованості. Останні купонні виплати по кредиту були зроблені Україною в червні 2015 року.

Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme