Робота за кордоном: або метром, або вантажником

Попит на українські кадри за кордоном є, і він стабільний. Щоправда, розраховувати на великі заробітки за кордоном можуть лише кваліфіковані фахівці з відмінним знанням мови

Робота за кордоном: або метром, або вант…

За фахом влаштовується кожен десятий

- У нас є партнери, які займаються працевлаштуванням українців у Канаді, так от роботу за фахом знаходить кожен 10-й, - каже Уляна Маслова, керівник дослідницького центру міжнародного кадрового порталу «HeadHunter Україна». - Серед наших будівельників, працівників виробничої сфери, медиків іноземці завжди шукали тих, хто відповідає цілому переліку специфічних вимог. Якщо шукають будівельника, то такого, який володіє новітніми технологіями. Якщо в Німеччину знадобився лікар - то має говорити німецькою на рівні медичної термінології.

Зараз найбільш високооплачувана зарубіжна вакансія, яку depo.ua відшукав на порталі - менеджер виробництва у Великій Британії, від $5 000 до $10 000. Сфера діяльності компанії ASLR Fabrications - металургія, металообробка, машинобудування і верстатобудування. Повноваження, що пропонуються - керувати всіма аспектами випуску продукції на заводі, звітуючи безпосередньо перед директорами. Але потрібно пред'явити і довести послужний список на схожій посаді у цій сфері, добре знати матеріали та специфікації, мати «гарні навички спілкування на всіх рівнях», бути цілеспрямованим, гнучким, вести клієнтську документацію, підтримувати зв'язки з клієнтами, вести моніторинг витрат і справлятися із завданнями навіть під тиском.

IT-компанія Traffic Stars, котра знаходиться на Кіпрі, хоче найняти розробника, який буде створювати клієнтську частину сайтів. Обіцяють 2200 євро «білої» зарплати вже на старті, оплату перельоту і проживання, допомогу з переїздом сім'ї та офіс з видом на море. Але, щоб відповідати вимогам, треба володіти конкретним і досить широким інструментарієм - тобто претендент повинен до цього або змінити кілька проектів, або якимось чином потрапити на аналогічну позицію, куди людину з вулиці теж навряд чи візьмуть.

Втім, програмістам, світовий попит на яких стабільно зростає, вибирати є з чого. Одна зі свіжих вакансій: американська компанія Software Consulting Solutions шукає розробника мобільних додатків під платформи IOS або Android. Зарплата - від $3500, з вимог - 4 з гаком років досвіду, знання Android, готовність до відряджень і закордонний паспорт. Інше - «хороші навички міжособистісного спілкування», «здатність швидко навчатися з мінімальною допомогою», «пристрасть до якості та увага до деталей» і «орієнтованість на результат» - може знайти у себе будь-який психічно здоровий працівник.

А ось «експорт-менеджеру з продажу алкоголю в країнах Європи та Азії», якого кличуть до Австрії, знадобиться не лише 5 з гаком років досвіду саме у цій сфері, а й «цілковите розуміння ринку» (яке навряд чи можна отримати, постачаючи спиртне в Україні та сусідніх країнах), а також «знання мов досконало». Зарплата - від 1500 євро.

Південнокорейська Hanshin Corporation шукає інженера-дослідника радіолокаційних антен, обіцяє до $5000 в місяць плюс проживання, харчування та транспорт. Але треба мати досвід в цій індустрії не менше 3 років і володіти конкретними програмними пакетами для технічних обчислень. Ну, і знати англійську.

Знання мови для вакансій такого класу мається на увазі автоматично. Втім, у енергійної та мотивованої людини з цим навряд чи буде проблема.
- 80% фахівців з нашої бази володіють англійською вище середнього: 90% з них замислювалися про пошук роботи за кордоном, а 40% з них робили для цього конкретні дії, - говорить Маслова. - Англійська - не така складна, а зараз вчити її стало ще простіше, ніж років двадцять тому. Є багато навчальних курсів, є англомовні фільми з субтитрами...

А що з кадрами «без мови» і професії?

- Іноземні держави захищають свої ринки від напливу трудових іммігрантів, проте вже є прецеденти, коли найближчі до України країни, наприклад, Польща, запрошують наших співвітчизників для роботи за спеціальностями, де не потрібна кваліфікація або знання мови, - говорить Дмитро Толмачов, генеральний директор міжнародної рекрутингової компанії WORLD STAFF.

- Це може бути працівник служби прибирання на заводах з виробництва продуктів харчування, вантажник, сезонний працівник для збору врожаю... Польща готова запрошувати українців на такі роботи, оскільки багато поляків перебралися в інші країни Євросоюзу в пошуках кращого життя, а ті, хто залишився, не бажають братися за таку «некваліфіковану» роботу.

В цілому після сплати податків, розрахунків за проживання та харчування на руках залишається сума, еквівалентна $100-400.

Толмачов нагадує: щоб потрапити на таку роботу, потрібно звертатися в компанії, які мають ліцензію на посередницьку діяльність у працевлаштуванні українців за кордон і договір про співпраці з польськими фірмами-роботодавцями, на підставі якого підбирається персонал на конкретні вакансії. У будь-якому випадку працівник не має платити за такі послуги. За пошук працівників платить сам роботодавець. Всі інші випадки - чистої води шахрайство.

Щодо інших країн, де потрібні «наші люди», то Кувейт і Арабські Емірати готові запрошувати українських дівчат для роботи обслуговуючим персоналом у готелях та ресторанах, говорить Толмачов. Ось кілька прикладів, які depo.ua знайшов: в Емірати за $500 - $700 потрібні офіціанти з доглянутою зовнішністю, там само й за ті ж гроші потрібні «ресепшионісти» бажано з досвідом роботи, в Туреччину за $500- $600 запрошуються хостес (з вимог - тільки «знання іноземної мови, комунікабельність та вміння працювати в команді»).

Ще за кордон, за словами Толмачова, можуть запросити молодший медичний персонал або програмістів з затребуваних технологій (вони потрібні в Німеччині, Ірландії, Прибалтиці, Польщі, Нідерландах). Однак і така робота передбачає володіння розмовною англійською або будь-якою іншою іноземною мовою.

Втім, іноді на зарубіжному ринку праці з'являється щось непогано оплачуване і з мінімальними вимогами до мови, а буває й зовсім без них. Автоелектрик в Ірландію за 30-40 тис. грн, пекар-кондитер в Італію за тисячу євро...

depo.ua розповідав, що потрібно, щоб стати фрілансером і працювати на закордонного замовника, не виходячи зі своєї квартири.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme