Путінські олігархи через санкції розпродують літаки і закривають бізнес у Британії

Брати Аркадій і Борис Ротенберг через санкції були змушені продати належні їм бізнес-джети Bombardier Global 300 і Bombardier Global 5000

Про це повідомили джерела на ринку бізнес-авіації, передає Depo.ua з посиланням на Forbes.

Bombardier Global 5000 Бориса Ротенберга вартістю 25 мільйонів доларів значився на балансі кіпрської Damstone Limited. Bombardier Global 300 Аркадія Ротенбенга вартість 15 мільйонів доларів був записаний на Olpon Investment Limited. Дані про їх продаж з'явилися на сайті брокера Boutsen Aviation.

Як повідомив представник Бориса Ротенберг, олігарх на купівлю літака взяв кредит в Credit Suisse. Після введення санкцій США банк в односторонньому порядку припинив прийом платежів від Damstone Limited і потім продав літак, не повідомивши позичальника.

Крім того, колишня дружина Аркадія Ротенберга Наталія закрила дві свої компанії, які працювали у Великій Британії. Про це повідомляють "Відкриті медіа" з посиланням на дані корпоративного реєстру Companies House.

15 січня вона подала заяви про ліквідацію будівельної компанії NR Property Developments Limited і Natalia Rotenberg Events Limited, яка організовувала заходи, випливає з матеріалів реєстру. Процедура ліквідації бізнесу займе два місяці.

Інформації про закриття її дизайнерської фірми NR Interior Design Limited і благодійного фонду в реєстрі немає.

З відкритих звітів двох з чотирьох компаній Наталії Ротенберг випливало, що їхні борги перевищували капітал.

Ротенберги розлучилися в 2013 році, і відтоді Наталія Ротенберг живе у Великій Британії з дітьми. При розлученні їй вдалося отримати тільки невелику частину суми, яку вона намагалася відсудити у чоловіка, розповіло джерело, знайоме з деталями розлучення.

Довідка: Багато іноземних банків розірвали відносини з підсанкційними росіянами і через це, зокрема, мільярдер Олег Дерипаска продав три приватні літаки Gulfstream G550. Геннадій Тимченко не зміг користуватися своїм Gulfstream G650 через відмову компанії постачати запчастини до літака.

Брати Ротенберг потрапили під санкції Євросоюзу і США в 2014 році як бізнесмени, близькі до президента Володимира Путіна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна