Путін закликає Білорусь збільшити імпорт продуктів до Росії

Президент Росії Володимир Путін закликає Мінськ збільшити поставки сільськогосподарської продукції до Росії та ввести ембарго щодо західних продуктів, які незаконно перевозяться через російсько-білоруський кордон
Depo.Гроші
8 червня 2016 21:15
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час українсько-російського регіонального форуму, повідомляє depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Відзначимо, 6 серпня 2014 р. президент РФ Володимир Путін підписав указ "Про застосування окремих спеціальних економічних заходів у цілях зміцнення безпеки Російської Федерації" як заходи у відповідь на санкції Заходу. Наступного дня уряд Росії своєю постановою заборонив на рік ввезення яловичини, свинини, овочів і фруктів, м'яса птиці, риби, сирів, молока і більшості видів молочних продуктів із США, країн ЄС, Канади, Австралії та Норвегії.

24 червня 2015 р. Путін підписав указ про продовження продовольчого ембарго до 5 серпня 2016 р. включно.

1 січня 2016 р. Росія ввела санкції проти України, які включають мита та продуктове ембарго, аналогічне до нинішнього щодо країн, які підтримали санкції проти РФ.

Путін у середу мав зустріч з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, під час якої сторони обговорили, зокрема, ціну російського газу для Білорусі.

Представник російського президента Дмитро Пєсков і прем'єр-міністр Білорусі Андрій Кобяков заявили, що ціна газу є проблемою. За словами Кобякова, це питання не вирішено, і переговори триватимуть.

Зараз ціна російського газу для Білорусі становить 142 дол. за тисячу кубів. У Мінську заявили, що внаслідок падіння курсу рубля щодо долара вартість газу має знизитися до 73 дол.

Москва заявляє, що від початку року Білорусь заборгувала російському газовому монополісту "Газпрому" понад 125 млн дол. Білоруська влада відмовляється визнавати борг.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.