Путін втрачає енергетичний козир: "Газпром" подешевшав у сім разів, - ЗМІ

За часи почергового президентства-прем'єрства в Росії Дмитра Медведєва та Володимира Путіна енергетичний сектор країни зазнав чимало збитків, нафтогазові компанії дешевшають
Depo.Гроші
12 серпня 2015 12:24
ФОТО: depo.ua

І досить часто це не залежить від циклічних світових тенденцій, а виключно від політики Кремля, пише авторитетне американське аналітичне агентство Business Insider, передає depo.ua.

"Якщо подивитися на "Газпром" як на барометр долі Росії, то одна статистика говорить про все: в 2008 році компанія мала ринкову вартість 360 млрд доларів, сьогодні коштує лише 55 млрд доларів", - ідеться в статті. Тобто за останні сім років її вартість упала майже в сім разів.

Проблеми в енергетичному секторі Росії мають структурний характер. Нині найбільші в світі виробники нафти зазнають збитків від падіння її вартості. А Росія втрачає не лише в ціні, а й втрачає покупців через політичні мотиви. Скажімо, Євросоюз поступово відмовляється від російського газу через агресію Кремля проти України. Москва також втрачає український ринок.

Невдовзі Росія відчує ще один удар (експерти оцінили його у 34 млрд доларів збитків), коли на нафтогазовий ринок має повернутися Іран після зняття з нього міжнародних санкцій.

Іран - третій за величиною в світі виробник природного газу - вже заявив про можливе постачання блакитного палива до Європи. Замість того, аби шукати ринки збуту та домовлятися з існуючими покупцями, "Газпром" неодноразово порушував антимонопольне законодавство Європейського Союзу.

Тож у ЄС розглядають питання щодо накладення штрафів на російську компанію. "Енергетика завжди була козирем Путіна. Він був у змозі використати його, щоб залякувати сусідів задля покірності, міг підкупити та шантажувати європейців. Тепер цей козир він швидко втрачає", - йдеться у статті.