Путін відпустив анексований Крим у «вільне економічне плавання»

Держдума Росії ухвалила закон «Про розвиток Кримського федерального округу та вільну економічну зону на територіях Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя»
Depo.Гроші
21 листопада 2014 19:31
ФОТО: depo.ua
Путін відпустив анексований Крим у «вільне економічне плавання»
Путін відпустив анексований Крим у «вільне економічне плавання»

Про це передає ДеПо з посиланням на ТАСС.

Документ створює правові умови для функціонування вільної економічної зони (ВЕЗ) в Криму. ВЕЗ створюється терміном на 25 років, який згодом може бути продовжений.

На території вільної економічної зони діє особливий режим здійснення підприємницької та іншої діяльності, включаючи пільгове оподаткування і застосування митної процедури вільної митної зони.

«Законопроект дозволить і адаптувати існуючі підприємства до роботи в нових російських умовах, і залучити на більш високому рівні інвестиції в економіку нових суб'єктів РФ», - пояснив заступник міністра РФ у справах Криму Андрій Соколов. За його словами, в 2015 році учасниками ВЕЗ можуть стати «порядку 5 компаній з чисельністю зайнятих не менше 20 осіб у кожній».

Раніше ДеПо повідомляв, що своїм указом Петро Порошенко розпорядився внести на розгляд Кабміну проект концепції функціонування фінансової системи України в умовах вільної економічної зони «Крим». Також український уряд переглядає свою політику щодо Донецької та Луганської областей, не виключаючи можливість створення вільної економічної зони в регіоні.

Нагадаємо, що в березня 2014 року на території Криму був проведений так званий «референдум», після якого Росія анексувала півострів. Більшість країн світової спільноти визнають Крим територією України.