Прозріли: Абсолютна більшість росіян помітили кризу на Росії

Абсолютна більшість росіян заявили про наявність економічної кризи на Росії
Depo.Гроші
13 липня 2016 11:10
ФОТО: depo.ua

Про це свідчать дані опитування Левада-центру, передає depo.ua з посиланням на Газета.ру.

Безумовно згодні з тим, що в Росії економічна криза - 36% респондентів, скоріше згодні - 41% опитаних. Скоріше не згодні з тим, що в країні економічна криза - 14% опитаних, безумовно незгодні - 2%, ще 7% не змогли відповісти на це питання.

При цьому більшість росіян впевнені, що економічна криза в країні - це надовго. 16% росіян вважають, що криза триватиме рік-півтора, 23% вважають, що криза триватиме не менше 2 років. За варіант відповіді "криза буде дуже тривалою, її наслідки будуть проявлятися протягом багатьох років" висловилися 21% опитаних. 26% вважають, що зараз складно сказати, як довго триватиме криза, 11% не змогли відповісти на це питання, 1% опитаних вважають, що криза закінчиться через 2-3 місяці, 3% респондентів - через півроку.

Реальна інфляція за відчуттями громадян значно відрізняється від тієї, які публікує Росстат. Так, 36% опитаних заявили соціологам, що за їх відчуттями ціни на товари і послуги виросли на 15-30%, 31% заявив про зростання цін на 30-50%, 13% опитаних повідомили про зростання цін в діапазоні від 50% до 100 %. Менш, ніж 15% -ве зростання цін помітили 11%, зростання цін більш ніж удвічі помітили 4% респондентів. При цьому 6% росіян не змогли відповісти на це питання.

Відповідаючи на питання про плани великих покупок найближчим часом, 43% респондентів повідомили, що не планували здійснювати подібних, 22% повідомили, що були змушені відкласти великі витрати, 12%, навпаки, мають намір поквапитися з великими покупками, а 19% будуть здійснювати їх в ті терміни, в які планували спочатку.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші