Промисловий комітет Ради підтримав поправки президента щодо мита на металобрухт

Комітет Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва підтримав поправки президента до законопроекту №3868 в цілому по підвищенню експортного мита на експорт металобрухту з 10 до 30 євро за тонну на один календарний рік
Depo.Гроші
2 червня 2016 11:13
ФОТО: depo.ua

Народні депутати також підтримали скасування квотування експорту металобрухту на постійній основі, передає depo.ua з посиланням на UAprom.

Як заявив голова комітету Віктор Галасюк, металурги змушені змиритися з таким розвитком подій, хоч дані пропозиції можна назвати компромісом.

У свою чергу заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов повідомив, що МЕРТ підтримує поправки президента. "Ми згодні, це важкий компроміс. Подивимося, як цей закон буде працювати перші 6-9 місяців, і, якщо необхідно, внесемо поправки", - сказав він.

У той же час Віктор Галасюк зазначив, що даний варіант законопроекту №3868 вже не можна назвати компромісом, оскільки на одній чаші ваг металургія, галузь дає $8 млрд. експортної виручки і сотні тисяч робочих місць, а на другий – брухтозаготівка з $300 млн. виручкою.

Говорячи про зауваження з боку ЄС до цього законопроекту, голова комітету оцінив їх як "відсутність сильної української економічної дипломатії". "Україна в ЄС постачає брухту всього на $4 млн", - підкреслив він.

Довідка: Верховна Рада на засіданні 21 квітня поточного року ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект №3868 про внесення змін до деяких законів щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури.

Документ пропонував тимчасово - на три роки - підвищити вивізне мито на брухт чорних металів з 10 євро/тонна, яка діє в даний час, до 30 євро/тонна.

За законопроект № 3868 у другому читанні проголосувало 268 народних депутатів.

Разом з тим, президент України Петро Порошенко застосував право вето і повернув до парламенту для повторного розгляду закон "Про внесення змін до статті 13 закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.