Прокуратура взялася за керівництво НБУ у справі на 9 млрд грн

Прокуратура Києва розслідує факти зловживання владою вищим керівництвом Національного банку України під час надання 4 комерційним банкам рефінансування, кредитів для збереження ліквідності і стабілізаційних кредитів
Depo.Гроші
15 лютого 2016 15:10
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у рішенні Печерського суду Києва від 29 січня 2016 року, розміщеному в Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє depo.ua з посиланням на "Першу інстанцію".

Як пише видання, топ-менеджмент НБУ видав "Всеукраїнському акціонерному банку", "Надра банку", "Банку Камбіо" і "Імекс банку" 9 мільярдів.

З судових матеріалів випливає, що кримінальне провадження розпочато за зверненням двох народних депутатів VIII скликання (імена не вказані).

Вони стверджують, що посадові особи НБУ протягом 2014-2015 років надавали комерційним банкам кредити рефінансування, кредити для збереження ліквідності і стабілізаційні кредити через тендери під заставу облігацій підприємств, майнових прав та державних облігацій.

Йдеться про стабкредити для ПАТ "Всеукраїнський акціонерний банк" на 5,5 млрд гривень, "КБ" Надра банк "на 3,3 млрд гривень," Банк Камбіо "на 12 млн грн, АТ" Імекс банку" і іншим банкам при низькому рівні їх ліквідності.

Внаслідок зловживання владою не було вжито заходів із контролю за напрямками їх використання, в результаті чого отримані кошти були використані не за призначенням. Більш того, банківські установи були визнані неплатоспроможними.
Дії посадових осіб Нацбанку привели до девальвації гривні і поглиблення економічної кризи, підриву довіри населення до банківських установ.

Слідчі посилаються на дані ЗМІ, згідно з якими загальний обсяг наданих НБУ в 2014 році кредитів рефінансування становив 222,26 млрд грн, обсяг заборгованості за кредитами рефінансування станом на 1 січня 2015 року становив 108,95 млрд грн.

Основними банківськими установами, які отримали зазначені кредити є ПАТ "Всеукраїнський акціонерний банк", ВАТ КБ "Надра банк", АТ "Імексбанк", ВАТ "Банк Камбіо".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<