Прокуратура ще не добралась до Фірташа, - Аваков

Наразі прокуратура не займається особисто українським олігархом Дмитром Фірташем, проте розслідує справу щодо його компаній

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, передає depo.ua із поисланням на "ЛІГАБізнесІнформ" .

Він нагадав, що МВС розслідує справу щодо групи компаній Ostchem, власником яких, зокрема, є Фірташ.

"Група компаній Ostchem звинувачується в тому, що вони шахрайськими схемами завдали державі збитків на 5,7 млрд грн. Ці суми доведені і пред'являються слідством. Менеджери компаній, які брали участь у цій схемі, разом з менеджерами НАК "Нафтогаз України" та дочірньою компанією НАК "Нафтогаз", є прямими фігурантами цієї справи. Деякі з них дають свідчення про те, що це все проводилось за безпосередньої участі і керівництва злочинною групою з боку Дмитра Фірташа. Саме тому він у процесі виклику на допит. Це процесуальна ситуація у рамках справи за Ostchem", - сказав Аваков.

"Стосовно особисто Фірташа зараз розслідування не проводиться. Разом з тим є підстави вважати, що Фірташ - один з учасників цієї схеми. Це гіпотеза звинувачення, поки немає рішення суду", - додав глава МВС.

Також Аваков підкреслив, що Україна в даному питанні постійно контактує з ФБР США

За словами Авакова, Фірташ може прибути на допит в Україну для проведення слідчих дій, відповідна повістка йому ще не вручена, але вже надіслана. "Ми будемо клопотати, щоб він отримав її через процедуру міжнародного слідчого доручення, перебуваючи в Австрії. Сподіваюся, ми зможемо його допитати - або в Україні, або його екстрадують в США, і там ми зможемо провести процесуальні дії. Більшого поки сказати не можу", - резюмував глава МВС.

Нагадаємо, раніше МВС України направило  Фірташу повістку на допит і проведення слідчих дій. 

Ордер на арешт Фірташа був виданий Окружним судом американського штату Іллінойс влітку 2013 р. На початку квітня в США йому пред'явили звинувачення в дачі хабара індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.

Загалом у справі про створення міжнародної корупційної схеми в якості обвинувачених проходять шість чоловік, включаючи Фірташа, угорського підприємця Андраша Кноппа, громадянина України Сурена Геворгяна, індійського політика Рамачандра Рао і двох комерсантів з Індії та Шрі-Ланки.

Фірташ, у свою чергу, вважає, що справа проти нього сфабрикована і носить політичний характер.

Зазначимо, що Фірташ був затриманий у Відні 12 березня 2014 року за запитом ФБР, поміщений у слідчий ізолятор і звільнений під підписку про невиїзд після внесення застави в 125 млн євро. Віденський суд відмовився екстрадувати Фірташа в США.