Прокуратура ще не добралась до Фірташа, - Аваков

Наразі прокуратура не займається особисто українським олігархом Дмитром Фірташем, проте розслідує справу щодо його компаній
Depo.Гроші
28 травня 2015 12:17
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, передає depo.ua із поисланням на "ЛІГАБізнесІнформ" .

Він нагадав, що МВС розслідує справу щодо групи компаній Ostchem, власником яких, зокрема, є Фірташ.

"Група компаній Ostchem звинувачується в тому, що вони шахрайськими схемами завдали державі збитків на 5,7 млрд грн. Ці суми доведені і пред'являються слідством. Менеджери компаній, які брали участь у цій схемі, разом з менеджерами НАК "Нафтогаз України" та дочірньою компанією НАК "Нафтогаз", є прямими фігурантами цієї справи. Деякі з них дають свідчення про те, що це все проводилось за безпосередньої участі і керівництва злочинною групою з боку Дмитра Фірташа. Саме тому він у процесі виклику на допит. Це процесуальна ситуація у рамках справи за Ostchem", - сказав Аваков.

"Стосовно особисто Фірташа зараз розслідування не проводиться. Разом з тим є підстави вважати, що Фірташ - один з учасників цієї схеми. Це гіпотеза звинувачення, поки немає рішення суду", - додав глава МВС.

Також Аваков підкреслив, що Україна в даному питанні постійно контактує з ФБР США

За словами Авакова, Фірташ може прибути на допит в Україну для проведення слідчих дій, відповідна повістка йому ще не вручена, але вже надіслана. "Ми будемо клопотати, щоб він отримав її через процедуру міжнародного слідчого доручення, перебуваючи в Австрії. Сподіваюся, ми зможемо його допитати - або в Україні, або його екстрадують в США, і там ми зможемо провести процесуальні дії. Більшого поки сказати не можу", - резюмував глава МВС.

Нагадаємо, раніше МВС України направило  Фірташу повістку на допит і проведення слідчих дій. 

Ордер на арешт Фірташа був виданий Окружним судом американського штату Іллінойс влітку 2013 р. На початку квітня в США йому пред'явили звинувачення в дачі хабара індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.

Загалом у справі про створення міжнародної корупційної схеми в якості обвинувачених проходять шість чоловік, включаючи Фірташа, угорського підприємця Андраша Кноппа, громадянина України Сурена Геворгяна, індійського політика Рамачандра Рао і двох комерсантів з Індії та Шрі-Ланки.

Фірташ, у свою чергу, вважає, що справа проти нього сфабрикована і носить політичний характер.

Зазначимо, що Фірташ був затриманий у Відні 12 березня 2014 року за запитом ФБР, поміщений у слідчий ізолятор і звільнений під підписку про невиїзд після внесення застави в 125 млн євро. Віденський суд відмовився екстрадувати Фірташа в США.