Шокін не дав приватизувати картини Далі і Пікасо на мільйони доларів

Генеральна прокуратура України не допустила переходу з державної власності до приватної унікальної колекції образотворчого мистецтва вартістю понад 5 млн доларів
Depo.Гроші
16 квітня 2015 16:57
ФОТО: depo.ua

До цієї колекції входили полотна всесвітньо відомих митців Далі, Пікассо, Кандінського та сучасних художників України Бовкуна, Сенченка, Тістола - загалом 735 картин, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

Колекція була передана АТ "Градобанк" у 1996 році в заставу Національному банку України як забезпечення виконання кредитного договору. Водночас взяті на себе зобов'язання товариство не виконало. Ураховуючи високу культурну цінність зібрання картин, Верховна Рада у 1998 році ухвалила постанову про заборону його продажу та залучення до Музейного фонду України.

У 2004 році парламент прийняв закон, яким колекцію картин визнали об'єктом національного культурного надбання та передбачили передання її на постійне зберігання до Національного художнього музею України у м. Києві.

Між Міністерством культури та туризму України, Національним художнім музеєм України та АТ "Градобанк" у 2005 році було укладено договір, згідно з яким заборгованість останнього перед Нацбанком погашається за рахунок бюджетних коштів взамін на передачу у державну власність спірної колекції.

"Незважаючи на це, товариство звернулося до суду із позовом про повернення картин як таких, що передані за нікчемним договором, у цьому зв'язку прокуратура вступила у справу для захисту публічних інтересів. Суди першої і апеляційної інстанцій поділили позицію прокуратури і у позові товариству відмовили", - розповіли в Генпрокуратурі.

У відомстві констатували, що Вищий господарський суд України, розглянувши 15 березня 2015 касаційну скаргу "Градобанку", погодився з доводами Генпрокуратури та залишив судові рішення без змін.