Продаж державної землі допоможе розвинутися середньому бізнесу, - Тімакіна

Продаж ділянок землі в держвласності на відкритих торгах призведе до розвитку середнього бізнесу

Про це в ході Дискусійного клубу "ДС" "Мораторій на продаж землі - рятує чи вбиває Україну?" заявила юридичний директор агрохолдингу "Астарта" Лілія Тімакіна, передає Depo.ua.

"Державна земля повинна продаватися на публічних торгах, повністю ринок землі повинен бути саме продажем землі, а не довгостроковою орендою", - сказала вона.

За словами експерта, якщо такі торги будуть відкритими, буде забезпечене право землекористувача, який вкладав в цю землю багато років поспіль, на викуп такої ділянки при інших рівних умовах.

"Ми отримаємо постійне користування земельними ділянками, а як наслідок - розвиток середнього бізнесу", - підкреслила Тімакіна.

Нагадаємо, що експерт Сергій Фурса назвав відміну мораторію на землю декомунізацією та нагадав, як Лешек Бальцерович декомунізував Польщу настільки, що тепер українці їздять туди працювати на полуницю.

Також Фурса зазначив, що зняття мораторію на продаж землі зменшить сірий ринок землі.

Експерт Лілія Тімакіна зазначила, що на сірому ринку жоден покупець не заплатить ринкову ціну за землю.

Леонід Корейба заявив, що продаж землі ще не на часі.

Павло Кулинич пояснив, що емфітевзис гірший за купівлю землі, бо власнику доводиться платити податок, який постійно росте, і додав, що оренда землі це найгірший у світі спосіб сільгоспвиробництва.

Ілля Несходовський парирував, що український ринок землі це автомобіль без коліс, його не можна зараз запустити.

Тімакіна зазначила, що земля повинна оброблятися постійно, інакше на таких ділянках починаються проблеми з родючістю, а оренда землі невигідна у першу чергу аграрному бізнесу. Також вона нагадала, що закритий ринок призвів до того, що 10,5 тис. га землі в держвласності розподіляються непрозоро.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme