Проблеми з МВФ і кадрові рішення Зеленського обвалили євробонди України

22 травня єврооблігації України подешевшали на 0,1−1% залежно від терміну погашення. Їхня прибутковість виросла на 0,1−0,15 відсоткового пункта

Про це повідомили учасники ринку, передає Depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Зокрема, за облігаціями з погашенням в 2026-2027 роках прибутковість впритул наблизилася до 9% річних: 8,91% і 8,96% річних. Папери з погашенням в 2023 році котируються за ставкою 8,46% річних, у 2022 - 7,92%, в 2021 - 7,68% річних.

ВВП-варранти України подешевшали на 0,6%. Вони котируються за ціною близько 63,14% від номіналу.

Учасники ринку назвали основними причинами такого зниження вчорашні новини про можливе дострокове згортання місії МВФ через розпуск Ради і відставку уряду. 

За словами глави інвесткомпанії Dragon Capital Томаша Фіали, інвестори негативно відреагували на перші призначення президента Володимира Зеленського.

Гривня 22 травня на внутрішньому ринку також подешевшала - до 26,3036 грн/$ з 26,1038 грн/$. Нацбанку довелося здійснити валютну інтервенцію для підтримки гривні.

Падінням завершився день і на ринку акцій. Акції WIG-Ukraine подешевшали на 1,2%, а індекс Dragon Capital KPDCI_USD - на 0,85%. 

Нагадаємо, 21 травня в Україні розпочала свою роботу місія МВФ, яка прибула для того, щоб надати оцінку українським реформам, які уряд зобов’язався провести в межах програми співпраці.

Команда Володимира Зеленського сподівається, що їм вдасться успішно переглянути програму Міжнародного валютного фонду вже в травні.

Водночас, ЗМІ повідомляють, що Місія МВФ скорочує графік роботи і не буде переглядати програму співпраці.

У Зеленського заявили, що перемовинами з МВФ займається Олександр Данилюк.

В АП анонсували зустріч з експертами МВФ цього тижня.

Також ми писали, що президент Володимир Зеленський проведе зустріч з місією Міжнародного валютного фонду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Гроші