Поплічники Путіна в Криму зобов'язали Коломойського виплатити 11 млрд рублів

Центральний суд міста Сімферополя визнав борг «ПриватБанку» мільярдера голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського перед кримськими вкладниками в 10,9 млрд рублів (більше 3 млрд грн)
Depo.Гроші
19 листопада 2014 12:09
ФОТО: depo.ua
Поплічники Путіна в Криму зобов
Поплічники Путіна в Криму зобов'язали Коломойського виплатити 11 млрд рублів

Відповідне заочне рішення вчора набуло чинності, повідомляють «Известия», передає ДеПо.

У рішенні зазначено, що «як за нормами Цивільного кодексу України, так і за нормами Цивільного кодексу Російської Федерації передбачено право громадян, які уклали договори банківського вкладу, на повернення суми та відсотків, згідно з умовами, передбаченими договором» в той час як «ПриватБанк» «неправомірно ухиляється від повернення вкладів і, отже, не виконує свої зобов'язання за укладеними раніше договорами». Судді наводять дані Агентства зі страхування внесків (на півострові діє як Фонд захисту вкладників - ФЗВ), що на момент розгляду в фонд надійшло понад 100 тис. заяв, і загальна сума невиконаних зобов'язань становить 10,9 млрд рублів 85 копійок.

Своїм рішенням суд визнав борг перед вкладниками на цю суму і зобов'язав своїм рішенням банк «припинити протиправні дії, що виражаються в невиконанні перед проживаючими на території Кримського федерального округу фізичними особами зобов'язань, що випливають з укладених договорів вкладу та банківського рахунку».

Як пояснили «Известиям» у Фонді захисту вкладників, юристи ФЗВ розглядають цю перемогу як першу в низці ще довгих судових тяганин.

Нагадаємо, в Росії Ігоря Коломойського вважають ворогом №1.

У вересні Держрада Криму націоналізувала 87 об'єктів, які належать українському олігархові і губернатору Дніпропетровської області Ігорю Коломойському і групі «Приват», власником якої він є.

Влада Криму планує продати майно на відкритих торгах і направити виручені гроші на відшкодування вкладів жителів Криму в «ПриватБанку», який належить Коломойському.  Це дозволить компенсувати кримчанам вклади, які перевищували 700 тисяч рублів і не підлягають відшкодуванню по лінії Агентства страхування вкладів.

На початку вересня суд у Москві за клопотанням слідства заарештував майно Коломойського, якого обвинувачують в РФ у справі про застосування заборонених засобів і методів ведення війни.