Придбання заміського будинку: надійне вкладення та вигідні інвестиції

Експерти відзначають зростання попиту на ринку заміської нерухомості
Depo.Гроші
20 листопада 2014 15:37
ФОТО: depo.ua
Придбання заміського будинку: надійне вкладення та вигідні інвестиції
Придбання заміського будинку: надійне вкладення та вигідні інвестиції

Популярністю користуються й невеликі таунхаси, як альтернатива міській квартирі,  й окремо розташовані будинки та садиби, які обладнані під цілорічне проживання, так й просто дачні будиночки. Не варто забувати, що квадратний метр благоустроєного житла на заміському ринку коштує на 20-30% менше, ніж у міській квартирі, тим більше, в дану ціну вже буде закладено вартість земельної ділянки. Однак перш ніж прийняти рішення щодо покупки заміського житла, варто врахувати те, що експлуатаційні витрати у заміських мешканців вищі, ніж у міських, за рахунок витрат, які переважно пов'язані з доглядом за прибудинковою територією і обслуговуванням автономних комунікацій.

В цілому, вартість послуг стає більшою приблизно у два рази порівняно з вартістю комунальних послуг в рівнозначній за площею міській квартирі. Звичайно, при грамотному плануванні та облаштуванні ці витрати можна мінімізувати, чого у більшості випадків ніяк не зробиш у міській квартирі. Експерти підрахували, що середня вартість експлуатаційних витрат у заміському будинку становить близько 1% від оціночної вартості будинку або 1 дол. за 1 кв.метр.

Однак, кількість бажаючих стати мешканцями передмістя Києва останніми роками тільки зростає, адже така покупка є відмінним вкладенням коштів та гарантією поліпшення умов проживання родини, хоча дехто обирає надійні новобудови в жк «Маргарита» Київ там будують з випередженням на квартал. Крім того, у нестабільній політичній ситуації, більшість наших співвітчизників перестало довіряти депозитним програмам банків, не без підстав вважаючи, що вкладення в нерухомість буде надійнішим. Так, експерти зі столичної нерухомості зазначають, що зараз заміська нерухомість популярна як ніколи, і, враховуючи довгострокову перспективу, багато вкладників розглядають таке вкладення коштів, як надійну і вигідну інвестицію.