Претендент від Коломойського на крісло голови правління "Укрнафти" заробляє $72 тисячи

Президент казахстанського відділення британської компанії BG Марк Роллінз, якого номінаційний комітет відібрав кандидатом на голову "Укрнафти", отримував у Казахстані зарплату в $72 тисячі на місяць
Depo.Гроші
15 липня 2015 15:01
ФОТО: depo.ua

Про це в грудні 2010 року писала британська The Telegraph, передає depo.ua з посиланням на Українську правду.

За даними видання, про таку зарплату Роллінза послу США в Казахстані під час зустрічі заявив Максат Іденов - віце-президент державної компанії Kazmunaigaz, в інтересах якої британець вів переговори про купівлю долі у нафтовому родовищі Карачаганак.

Під час зустрічі Іденов заявив, що незадоволений Роллінзом, оскільки той не доставив міністру енергетики необхідний документ про арбітраж щодо цього родовища.

"Я сказав йому, Марк, не будь ідіотом. Досить випробовувати долю! Знаєш, скільки він заробляє? $72 000 за місяць! За місяць!! Плюс пільги! Плюс бонуси! Живе у Швейцарії, але, ймовірно, працює у Лондоні. Приїжджає сюди раз на місяць, щоб відмітитися. Гарне життя, правда?" - говорив Іденов послу США.

Крім того, "Українська правда" отримала документ, згідно з яким підконтрольні олігарху Ігорю Коломойському компанії - міноритарні акціонери "Укрнафти" - також висунули Роллінза кандидатом на посаду глави "Укрнафти".

Претендент від Коломойського на крісло голови правління "Укрнафти" заробляє $72 тисячи - фото 1

 

Відповідну пропозицію, згідно зі штампом, вони внесли 13 липня.

Як пояснило джерело "УП" в "Нафтогазі", таким чином Коломойський вирішив формально виконати умови акціонерної угоди з урядом від 2009, згідно з якою уряд не має права пропонувати голову "Укрнафти", оскільки буде змушений відповідати у лондонському суді, а сума позову може сягати п'яти мільярдів доларів (пізніше закон відібрав у Коломойського такі преференції - ред.).

Також завдяки цьому поданню, на думку співрозмовників "УП", Коломойський може спробувати вимагати від Роллінза призначити у правління "Укрнафти" людей олігарха.

Наразі компанією керує бельгієць Пітер Ванхеке, який вважається лояльний до Коломойського і діє в його інтересах, зокрема - відмовляється виплачувати державі багатомільярдні дивіденди і борги за ренту.

Читайте також: Коломойський запропонував британця Роллінза на крісло голови правління "Укрнафти" (ДОКУМЕНТ)

Раніше ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомляли, що комітет з призначенням керівників особливо важливих для економіки підприємств на фінальному етапі конкурсу відібрав Марка Роллінза претендентом на посаду голови правління ПАТ "Укрнафта".

Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус також повідомляв, що головою "Укрнафти" стане іноземець.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.

Мітки: Укрнафта