Підприємство Міненерго підписало документ, який визнає Крим частиною РФ

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк просить міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина пояснити, чому підконтрольне його відомству підприємство «Укрінтеренерго» підписало документ, який визнає Крим частиною Російської Федерації
Depo.Гроші
20 січня 2015 08:44
ФОТО: depo.ua
Підприємство Міненерго підписало документ, який визнає Крим частиною РФ
Підприємство Міненерго підписало документ, який визнає Крим частиною РФ

Про це йдеться в дорученні голови уряду, опублікованому в «Українській правді».

Також прем'єр просить Демчишина пояснити деякі положення контракту між «Укрінтеренерго» і російською енергетичною компанією «Интер РАО», які «не відповідають інтересам України».

Так, згідно з документом, Україна отримуватиме з Росії електроенергію тільки за умови 100%-го забезпечення за свій рахунок електроенергією окупованого Криму і Донбасу. При цьому в контракті є положення про те, що електроенергія поставляється в Кримський федеральний округ РФ.

 

Більше того, відповідно до документа, Україна погодилася на умову імпорту «бери або плати» (тобто платити за електроенергію, якої не потребує), а також дала Росії можливість в односторонньому порядку підвищувати вартість поставки. Водночас ціна поставок електроенергії до Криму буде фіксованою і на 15% нижча за нинішню. А ось у випадку перебоїв з електроенергією в Криму українська сторона зобов'язана заплатити штраф у розмірі 20% вартості різниці фактичного і погодженого обсягу поставки.

Яценюк також попросив надати матеріали, на підставі яких узгоджувалися умови зазначених договорів та копії цих документів.

Як повідомляв depo.ua, Росія відновила постачання електроенергії до України в самому кінці минулого року.

Фото: pravda.com.ua