Працівники Слов'янського маслоекстракційного заводу вийшли на мітинг проти дій рейдерів

Люди обурені тим, що ситуація загострюється, завод стоїть, а просувань у врегулюванні проблеми немає
Depo.Гроші
13 травня 2016 19:31
ФОТО: depo.ua
Працівники Слов
Працівники Слов'янського маслоекстракційного заводу вийшли на мітинг проти дій рейдерів

Сотні працівників Слов'янського маслоекстракційного заводу вийшли на мітинг проти дій рейдерів. Разом зі співробітниками підприємства на акції були присутні народний депутат Євген Дейд і представники МДО "Депутатський контроль".

"Неправомірність дій державного реєстратора визнав Окружний адміністративний суд Києва і встановив правомірність права власності ТК" Урожай "на активи Слов'янського масложирового комбінату", - заявив експерт Центру правозахисних та законодавчих ініціатив Віктор Литвинов.

Він вважає, що робити які-небудь дії з боку банку, не чекаючи фінальних рішень неприпустимо. Необхідно сісти за стіл переговорів і вирішити всі остаточно в рамках правового поля. За словами головного інженера Слов'янського ОЕЗ Калмикова Віталія, "Ощадбанк", претендуючи тільки на територію та будівлі підприємства, блокує доступ власників до обладнання, яке було поставлено на завод в рамках поновлення виробництва після влучання снарядів.

Працівники Слов'янського маслоекстракційного заводу вийшли на мітинг проти дій рейдерів - фото 1

"Тому, нарівні з оскарженням прав власності на будівлі та споруди комбінату, компанія є безперечним власником виробничого обладнання", - підкреслив головний інженер.

Варто відзначити, що в цей раз представники опонентів допустили на територію заводу народного депутата і групу співробітників Слов'янського маслоекстракційного заводу. У супроводі ЗМІ присутнім продемонстрували цілісність всього майна і запевнили в намірах йти на конструктивний компроміс. Втім, ніяких конкретних термінів і подальших кроків рейдери не озвучив. "Сьогоднішній день можна вважати переломним і я хочу вірити, що нас почули, а всі дані нам обіцянки не будуть порожніми словами на камеру. Адже якщо ця ситуація не зрушиться з мертвої точки, сценарій може бути сумним. Я завжди підтримував вирішення конфліктів у правовому полі , але коли плюють на інтереси багатотисячного колективу ... Я готовий стояти тут з вами до останнього, готовий вийти на мітинг під АП, зробити все, щоб захистити кожного з вас", - звернувся до учасників мітингу Євген Дейд.

Працівники Слов'янського маслоекстракційного заводу вийшли на мітинг проти дій рейдерів - фото 2

Як відомо, суть проблеми полягає в тому, що після захоплення Криму і агресії на сході України підприємство в Слов'янську втратило значну частину своїх активів вартістю близько 2,5 млрд грн. Однак кредитори не захотіли реструктуризувати кредити "Слов'янськолія" в зв'язку з форс-мажорними обставинами. В результаті без роботи можуть виявитися одночасно колективи двох великих підприємств - олієжиркомбінату Слов'янська і хлібозаводу "Одеський коровай", який, власне, працює на сировині "Слов'янськолія" і не може через технології виробництва перейти на сировину від інших підприємств.

Працівники Слов'янського маслоекстракційного заводу вийшли на мітинг проти дій рейдерів - фото 3

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.