Постачальник м'ясочервоних каштанів отримав 5 млн грн на іншу зелень для Києва

Комунальне підприємство «Київзеленбуд» 6 жовтня уклало угоду з ТОВ «ПП «ЕдМарліс» на поставку саджанців листяних дерев і квіткової розсади на суму 5,35 млн грн
Depo.Гроші
13 жовтня 2014 14:49
ФОТО: depo.ua
Постачальник м
Постачальник м'ясочервоних каштанів отримав 5 млн грн на іншу зелень для Києва

Про це повідомляють «Наші гроші», передає ДеПо.

Фірма, яка виграла тендер, зобов'язалася поставити саджанці вже цієї осені.

Найдорожчі серед них - саджанці каштанів: кінський каштан звичайний «Баумані» - різновид звичайного кінського каштана з білим суцвіттям, на якому є червоний візерунок. Один саджанець такого каштана обійдеться в 1950 грн. Серед найдорожчих клени - сріблястий по 1700 грн/шт. і гостролистий по 1650 грн/шт.

Нагадаємо, що компанія «ЕдМарліс» фігурувала у скандалі з висадкою каштанів на Хрещатику. Восени 2012 вона стала посередником у постачанні з Італії 289 каштанів породи Briotti (м'ясочервоний). Тендер на висадку дерев тоді виграла фірма ТОВ «Професійний садівник». У березні-квітні 2013 каштани посадили, проте вже в травні виявилося, що не ті: дерева зацвіли не червоним, а білим. За результатами експертизи, з 289 саджанців тільки два були сорту Briotti, а решта - звичайний білий каштан.

Тоді ж виникла плутанина і з ціною саджанців: радник голови Київської міськадміністрації Олександр Мазурчак заявляв, що один саджанець породи Briotti коштує 430 євро, при цьому в квітні того ж року «Київзеленбуд» закуповував у «ЕдМарліс» цей же сорт по 3 тис. грн. за штуку.

У лютому цього року київський суд зобов'язав «Професійного садівника» пересадити каштани.

Власник фірми «ЕдМарліс» - Валерій Конотоп, директор - Едуард Мартиненко. Компанія почала вигравати тендери в минулому році, отримавши за цей час три контракти від «Київзеленбуду» на загальну суму 14,18 млн грн.