Постачальник з ПАР припиняє поставки вугілля: «злякався» перевірок ГПУ

Постачальник із ПАР Steel Mont відмовляється підписувати нову угоду на поставки вугілля з компанією «Укрінтеренерго»
Depo.Гроші
11 листопада 2014 17:15
ФОТО: depo.ua
Постачальник з ПАР припиняє поставки вугілля: «злякався» перевірок ГПУ
Постачальник з ПАР припиняє поставки вугілля: «злякався» перевірок ГПУ

Про це в ході брифінгу в Києві заявив директор «Укрінтеренерго» Володимир Зіневич, передає ДеПо з посиланням на РБК-Україна.

За його словами, причина - перевірки з боку Генеральної прокуратури, що розпочалися в Україні.

«На сьогодні у нас є підписана специфікація на 500 тис. тонн. Більше трейдер (Steel Mont, - ред.) не хоче мати справу. Йому зараз доводиться вирішувати дуже складні репутаційні питання з банком, зі своїми партнерами, інститутами... Для таких компаній, які займаються міжнародною торгівлею, репутаційні ризики вкрай важливі», - заявив Зіневич.

Він зазначив, що ціна третьої специфікації (поставка 500 тис. тонн) становить близько 50 млн гривень.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України уклав угоду з Південно-Африканською Республікою на поставку 1 млн т вугілля. Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан 10 листопада побував на допиті в Генпрокуратурі. Там він дав свідчення, зокрема, з приводу закупівлі Україною вугілля в Південно-Африканській Республіці.

Раніше ДеПо повідомляв, що перші 84,2 тис. т вугілля з ПАР прибули до України 23 жовтня. Друге судно з 79 тис. т вугілля з ПАР прибуло до України 30 жовтня. 9 листопада 2014 р. із ПАР прибуло третє судно Bottiglieri Challenger з енергетичним вугіллям антрацитної групи обсягом близько 85 тис. тонн.

Мітки: ГПУ, уголь, ЮАР