У Японії розказали, коли "тихо" озброюватимуть Україну

Законодавство Японії не дозволяє здійснювати поставки зброї в Україну
Depo.Гроші
6 квітня 2015 13:10
ФОТО: depo.ua

Про це заявив сьогодні, 6 квітня, надзвичайний і повноважний посол Японії в Україні Шігекі Сумі, пише depo.ua посиланням на "Укрінформ".

"Щодо Японії, ми можемо експортувати зброю, однак це має відповідати дуже чітким критеріям. Наша політика щодо експорту зброї направлена тільки на збільшення оборонних можливостей будь-якої країни. У нас діє заборона на експорт зброї, де відбувається конфлікт. Тому наразі, відповідно до наших критеріїв, ми не можемо поставляти зброю в Україну", - пояснив Шігекі Сумі.

За його словами, питання можливих поставок зброї Україні мають вирішуватися без зайвого розголошення - адже Росія не звітує, скільки танків чи іншої техніки, і куди, вона відправляє.

"Такі чутливі питання мають вирішуватися більш тихо. Не потрібно відкрито говорити: "нам потрібно це і це". Військова сфера дуже чутлива. Ви не повинні казати, який тип зброї ви отримуєте чи продаєте. Якщо ви подивитесь на іншу сторону, - вони ніколи не роблять цього публічно, - скільки танків та летальної зброї вони постачають. Тоді чому Україна і міжнародна спільнота не мають робити це без зайвого галасу, не на публіці? Чого я не розумію", - додав посол.

Нагадаємо, 24 березня Конгрес США ухвалив резолюцію із закликом до президента Барака Обами надати Україні летальну зброю.

Однією з пріоритетних цілей співробітництва України та США є імпортозаміщення російських запчастин та повна незалежність підприємств українського ОПК від оборонного комплексу Росії.