Посол Канади розповів, коли запрацює зона вільної торгівлі з Україною

Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною, підписана сторонами в липні, зможе запрацювати не раніше, ніж через рік
Depo.Гроші
4 серпня 2015 15:20
ФОТО: depo.ua

Про це заявив посол Канади в Україні Роман Ващук в інтерв'ю"Апострофу", передає depo.ua.

"Повинні бути узгоджені три версії (угоди - ред.) - російською, англійською, французькою, повинен бути офіційно підписаний документ, який потім піде у Верховну раду і наш парламент. Обіцяти терміни важко, але я сподіваюся, що протягом року ми це зробимо. Там майже 800 сторінок, є над чим працювати, і помилок у таких документах робити не хочеться", - заявив Ващук.

Він зазначив, що угода передбачає постачання різних товарів без ввізних мит, починаючи від консервів та соняшникової олії до продукції важкої промисловості (метал, металопрокат), крім автомобілів (мита можуть бути збережені на семирічний перехідний період). У той же час, Канада збереже мита для деяких продуктів і сільського господарства.

"А в сфері сільського господарства є три сектори, які виключені з усіх канадських договорів про зону вільної торгівлі, в тому числі з тих, які у нас є з ЄС і США, - це куряче м'ясо, яйця, молоко. Але все інше можна буде поставляти відразу після ратифікації", - зазначив посол.

Нагадаємо, у липні Канада та Україна підписали документ про завершення переговорів про створення Зони вільної торгівлі. Переговори щодо ЗВТ між Україною і Канадою відновилися у вересні 2014 року. Тоді серед найбільш привабливих галузей для двостороннього співробітництва називалося сільське господарство, сільськогосподарське машинобудування, енергетика технології.

Канадське видання Globe and Mail повідомляло, що прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк просив інвесторів з Канади витіснити українських олігархів.

Більше економічних новин читайте у розділі "Гроші".