Порошенко закликав пришвидшити податкову реформу

Президент Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ закликав пришвидшити розробку податкової реформи та доручив Заступнику Глави Адміністрації – секретарю Національної ради реформ Дмитру Шимківу винести це питання на розгляд наступного засідання Нацради
Depo.Гроші
23 липня 2015 18:52
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу голови держави. 

"Так, нам треба більше надходжень. Але ця річка швидко висохне, якщо ми у відповідності із стратегією економічної лібералізації не використаємо реформу для стимулювання вільного підприємництва та економічного розвитку. Реформа не повинна вилитися у збільшення податкового навантаження на економіку, в збільшення податкового тиску", - наголосив Петро Порошенко.

Але, зазначив Президент, єдине, де він точно готовий підтримати збільшення - це в частині оподаткування розкоші, бо Верховна Рада провалила цей закон і забула про нього.

"Я як президент хочу нагадати про нього, це - додаткове джерело, це - відновлення справедливості", - заявив він та закликав повернутися до обговорення цього питання.

Глава держави привернув увагу до планів Мінекономіки скоротити оподаткування фонду заробітної плати.

"Це - найскладніша проблема, яка у нас залишилася невирішеною після останніх змін до Податкового кодексу. Сьогодні на наш розгляд буде запропоновано ідею об'єднання ПДФО, єдиного соціального внеску та військового збору в єдиний Податок на заробітну плату", - повідомив глава держави.

Президент заявив, що не підпише податкову реформу, якщо вона не передбачатиме збереження єдиного податку для малого та середнього бізнесу.

"Ми чітко маємо розуміти, що це - збереження робочих місць, значного надходження до державного бюджету це не дасть, а просто виштовхне значну частину бізнесу, який ще жевріє, в тінь. Дискусію по ставках вважаю допустимою, але головне в цій системі - її простота в адмініструванні, і ця перевага має бути збережена для всіх груп", - сказав

Глава держави висловив занепокоєння темпами підготовки до податкової реформи й її синхронізації з бюджетним процесом.

"Зміни сьогодні на вчора неприпустимі, і сьогодні - це крайній термін, коли ми маємо це обговорити, презентувати, розробити і зареєструвати у Верховній Раді", - наголосив Порошенко.

"Чи є потреба і цього разу ставити бізнес догори дригом? Чи ми все ж таки зафіксуємо в новому Податковому кодексі перехідні положення, поетапне впровадження нововведень, що дасть можливість бізнесу і громадянам плануватися і готуватися до їхньої імплементації", - сказав президент, закликавши пришвидшити обговорення податкової реформи.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua