Порошенко: Україна злізла з російської "газової голки". Монополії "Газпрому" покладено край (ІНФОГРАФІКА)

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна змогла взвільнитись від російської газової незалежності
Depo.Гроші
4 червня 2015 11:28
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в посланні президента України Петра Порошенка до Верховної Ради щодо внутрішньої та зовнішньої політики України, передає кореспондент depo.ua.

"Згадаймо апокаліптичні настрої осені минулого року. Припинення постачання газу, величезний дефіцит вугілля, віялові відключення електроенергії - все це дійсно не додавало оптимізму. Снігу й морозів чекали, неначе кінця світу. Але ми не просто перезимували з теплом і світлом, а ще й "зіскочили" з російської "газової голки". Ми забезпечили реверсні постачання блакитного палива та істотно знизили залежність від росіян. Нема більше жодних посередників, які десятиліттями паразитували в цій сфері. Монополії та шантажу Газпрому покладено край", - заявив Порошенко.

Він також зазначив, що  хоча Стокгольмський арбітраж лише в 2016-му винесе рішення за позовом україни до "Газпрому", Україна вже значною мірою ліквідували негативні наслідки "кабального" контракту 2009 року.

"У першому кварталі минулого року наша залежність від Росії по газу перевищувала 90%, а у першому кварталі цього року частка російського газу в експорті становила лише 37%. І вже маємо понад 10 постачальників з Євросоюзу, і це - одна із найсуттєвіших змін стратегічного порядку, одна з найважливіших наших реформ, яку слід безповоротно закріпити в найближчий рік-два", - заявив президент.

Порошенко: Україна злізла з російської "газової голки". Монополії "Газпрому" покладено край (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Порошенко: Україна злізла з російської "газової голки". Монополії "Газпрому" покладено край (ІНФОГРАФІКА) - фото 2