Порошенко та Алієв домовились реанімувати проект Одеса-Броди

Президенти України та Азербайджану Петро Порошенко та Ільхам Алієв домовились відновити реалізацію проекту будівництва нафтопроводу Одеса - Броди
Depo.Гроші
14 липня 2016 11:39
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу заявив президент Азербайждану Ільхам Алієв, передає depo.ua.

"Ми дуже сейрозно обговорили питання реалізації проекту Одеса-Броди. І даю доручення, щоб відродити цей проект, тому що Азербайджан постачає на європейський ринок дуже великі обсяги своєї нафти і також стає транзитною країною для країн, що знаходяться на східному узбережжі Каспійського моря. Тому відновлення цього проекту створює дуже гарні можливості. Каспійське, Чорне і балтійсько моря - цей трикутник має потенціал для співробітництва", - сказав Алієв.

Довідка: Нафтопровід Одеса — Броди побудований між містом Одеса на Чорному морі і містом Броди у Львівській області, де приєднанний до нафтогону "Дружба". Його експлуатаційна довжина складає 674 км, проектна потужність — 14,5 млн тон нафти на рік.

Нафтогін повинен використовуватися для транзиту каспійської нафти в Центральну Європу, минаючи територію Росії, з перспективою до портів Балтійського моря.

Нафтогін будувався протягом 1996 — 2001 років. Після завершення будівництва нафтогін три роки не використовувався, після чого було вирішено використовувати його у реверсному режимі.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.