Порошенко сказав, куди пішли гроші МВФ

Кошти, надані Україні Міжнародним валютним фондом, були направлені на посилення золотовалютних резервів держави

Про це заявив президент Петро Порошенко в ефірі першої програми циклу документального проекту "Різдвяні зустрічі з Президентом" на телеканалі "Україна", передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"У нас уже і золотовалютні резерви більші, ніж на початку війни. Хтось питає, а де ж гроші МВФ? Так гроші МВФ були всі до єдиної копійки покладені в золотовалютні резерви", - зазначив Порошенко.

За його словами, це було зроблено для того, щоб забезпечити стабільність національної валюти, курсу та впевненості інвесторів у стабільність економіки України.

Нагадаємо, у грудні президент України Петро Порошенко похвалився, що завдяки макрофінансовій допомозі від Євросоюзу, золотовалютні резерви України складають вже майже 20 млрд доларів.

Довідка: 18 грудня у Вашингтоні Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про відкриття для України нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA).

Програма передбачає негайне надання Україні першого траншу в розмірі $1,4 млрд. Решта сума буде надаватися кожні півроку.

Загальний обсяг програми - $3,9 млрд. Відзначимо, що це десята програма МВФ для України.

За даними Нацбанку, затверджена програма співпраці України та МВФ фокусується на продовженні тих реформ, реалізація яких забезпечувала макроекономічну та фінансову стабільність країни впродовж останніх років.

21 грудня Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці з МВФ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #МВФ