Порошенко схвалив безстроковий мораторій на виплату "боргу Януковича"

Президент Петро Порошенко підписав закон про скасування кінцевої дати дії тимчасової зупинки платежів за зовнішніми зобов'язаннями України
Depo.Гроші
4 травня 2016 23:17
ФОТО: depo.ua

Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради, передає depo.ua.

Законом внесені зміни в статтю 4 закону "Про особливості здійснення угод з державною, гарантованою державою боргом і місцевим боргом".

Відповідно до попередньої редакції закону, він діяв до 1 липня 2016 року.

Законом виключається кінцева дата дії.

Основною метою прийняття закону є забезпечення фінансової стабільності, боргової стабільності країни й попередження негативного впливу потенційних випадків невиконання зобов'язань за зовнішніми державними зобов'язаннями.

Як повідомлялося, у середині листопада 2015 Україна завершила реструктуризацію зовнішніх боргів за 13 випусками єврооблігацій на 15 млрд доларів.

Завершення реструктуризації дозволило зменшити борг України на 20% (близько 3 млрд доларів) і дозволяє Україні уникнути сплати попередньо запланованих 8,5 млрд доларів основної суми боргових зобов'язань, що підлягають виплаті за такими облігаціями до кінця 2018 року.

У свою чергу Росія відмовилася реструктуризувати борг в 3 млрд доларів, після чого Кабміном було ухвалене рішення ввести мораторій на виплату за зовнішніми зобов'язаннями країни.

Міжнародний валютний фонд визнав борг України перед Росією державним.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші