Порошенко разрешил Нацкомиссии устанавливать тарифы без согласования с Кабмином

Президент України Петро Порошенко ветував закон, прийнятий Верховною Радою в лютому 2015 року, що зобов'язує Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), а також інші державні колегіальні органи, погоджувати з Кабінетом Міністрів тарифи, які встановлюються на рівні нижче економічно обґрунтованого
Depo.Гроші
10 березня 2015 12:10
ФОТО: depo.ua
Порошенко разрешил Нацкомиссии устанавливать тарифы без согласования с Кабмином
Порошенко разрешил Нацкомиссии устанавливать тарифы без согласования с Кабмином

Відповідна інформація про повернення президентом закону «Про внесення змін до деяких законів про встановлення цін (тарифів)» оприлюднена на сайті парламенту сьогодні, 10 березня, передає depo.ua.

Як повідомляє УНІАН, за ухвалення законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення цін (тарифів)» №0919 10 лютого 2015 року проголосували 284 депутати при необхідному мінімумі в 226 голосів.

У ході обговорення законопроекту в парламенті депутати зазначили, що його затвердження дозволить посилити контроль над ціноутворенням тарифів.

Зокрема, народний депутат від партії «Батьківщина» Сергій Соболєв підкреслив, що в разі прийняття законопроекту процедуру встановлення тарифів додатково контролюватиме Міністерство економіки, що дозволить уникнути зловживань монополістів.

Також закон визначає, що НКРЕКП встановлює тарифи на електроенергію і газ для населення, у т.ч. диференційовані за кількістю спожитого енергоносія або за групами споживачів. Крім того, закон вводить чітке визначення, що НКРЕКП встановлює ціни на газ вітчизняного видобутку для суб'єктів з контрольним держпакетом, теплокомуненерго.

Граничні ціни на газ для промспоживачів і бюджетних установ НКРЕКП встановлюватиме за попереднім погодженням з органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного і соціального розвитку.

Нагадаємо, з квітня 2015 року тепло для українців подорожчає майже на 72%.

Також НКРЕКП підвищила з 1 квітня поточного року мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 рази - до 3600 грн за тисячу кубометрів палива.

26 лютого НКРЕКП підвищила граничну ціну на газ для промислових споживачів та бюджетних установ на 56% - з 5700 грн до 8900 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, цільової надбавки, тарифів на транспортування, розподіл і постачання).