Порошенко про приватизацію: "Укроборонпром" не продамо, але навіщо нам 14 кінних заводів

Президент України Петро Порошенко вважає, щозаборона на приватизацію створює імунітет для авторів корупційних схем в неефективному держсекторі
Depo.Гроші
4 червня 2015 11:47
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в посланні президента до Верховної Ради щодо внутрішньої та зовнішньої політики України, передає кореспондент depo.ua.

"Нічого, крім збитків, ці фабрики й заводи, за дуже й дуже рідкісними винятками, бюджету не приносять. Їхній менеджмент, як правило, приватизований разом із фінансовими потоками. Це і є те, що називається тіньовою приватизацією. Між політичними силами час від часу не на життя а на смерть точиться боротьба за посади директорів фабрик і заводів. Одного напувай "Укрспиртом", іншого - нагодуй "Укрм'ясом", тому - помаж губи "Укрсалом". Цілком природно, що в такого порядку речей уже багато прихильників, бо смачно, вигідно й дешево, і головне - чужим коштом", - заявив Порошенко.

Він заявив, що виступає за щільний контроль парламенту за приватизацією.

"У нас залишилося близько 1 800 підприємств. Життєво необхідними для держави є не більше двохсот. Звичайно, ми не будемо продавати "Укрзалізницю" чи "Укроборонпром", але хто мені може пояснити, для чого державі аж 14 кінних заводів", - констатував Порошенко.

За його словами, більша частина підприємств, внесених у список заборонених до приватизації, за два десятки років "не отримали й ламаного гроша в основний капітал".

"Обладнання та технології - на рівні тридцятих років минулого століття. Вони помруть, якщо не отримають ефективного власника і рятівних інвестицій з боку вітчизняних і західних інвесторів. А російські компанії давайте всі разом попросимо не турбуватися", - заявив глава держави.