Реформами в Україні займеться поляк, що підняв пенсійний вік до 67 років

Президент України Петро Порошенко запросив польського економіста Лешека Бальцеровича долучитися до проведення українських реформ
Depo.Гроші
31 січня 2015 11:31
ФОТО: depo.ua
Реформами в Україні займеться поляк, що підняв пенсійний вік до 67 років
Реформами в Україні займеться поляк, що підняв пенсійний вік до 67 років

Про це повідомляє прес-служба президента України, передає depo.ua.

Зазначається, що у ході зустрічі Порошенка і Бальцеровича, який на початку 90-х обіймав посади віце-прем'єр-міністра, міністра фінансів і голови Національного банку Польщі, український президент заявив, що країна зацікавлена у застосуванні досвіду Польщі, наприклад, у реформі місцевого самоврядування.

Він висловив упевненість, що Польща є прикладом країни, яка успішно реформувала свою економіку і стала повноправним членом Євросоюзу.

Голова держави наголосив, що Україна, яка сьогодні є об'єктом агресії, потребує міжнародної підтримки для стабілізації економіки. Водночас, в країні склалися унікальні можливості для проведення реформ.

«Сьогодні у нас є уряд з високим потенціалом, дуже професійне і проєвропейський. Ми маємо унікальну можливість провести реформи в країни», - додав Порошенко.

Він запропонував Бальцеровичу долучитися до цього процесу.

У свою чергу Бальцерович підкреслив важливість для успіху реформ трьох чинників: стратегії, швидкості їх втілення і команди реформаторів. Свого часу його застерігали від проведення непопулярних заходів, але, на його переконання, якщо не вжити належних заходів, з'явиться загроза подальшого погіршення ситуації.

Бальцерович зазначив, що для України зараз дуже важливо показати відданість курсу на реформи. При цьому потрібно приділити особливу увагу питанню реформування бюджету, позбавляючись від якого-небудь субсидування, але водночас, захищаючи найбільш вразливі верстви населення.

Він зазначив, що свого часу в Польщі необхідне скорочення бюджетного дефіциту також відбулося за рахунок зменшення пенсійних витрат шляхом підвищення пенсійного віку до 67 років.