Порошенко схвалив посилення відповідальності банкірів

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 218-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов'язаних з банком осіб»
Порошенко схвалив посилення відповідальності банкірів
Порошенко схвалив посилення відповідальності банкірів

Документ повинен забезпечити стабільність банківської системи, захистити інтереси вкладників та інших кредиторів банку, підвищити ефективність банківського нагляду, передає depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Так, законом посилюється відповідальність насамперед керівників банків, власників банків і контролерів під час прийняття ними рішень, що впливають на фінансовий стан фінустанови.

Зокрема, вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, які стосуються порушень нормативно-правових актів НБУ, у тому числі подання недостовірної (неповної) звітності щодо якості активів, проведення операцій з пов'язаними з банком особами, здійснення ризикових операцій.

Крім того, вводиться адміністративна відповідальність за дії, що призвели до віднесення банку до категорії проблемних, кримінальна відповідальність - за вчинення будь-яких дій, що призвели до віднесення банку до категорії неплатоспроможних, якщо це завдало великої матеріальної шкоди державі чи кредитору.

Також законом вносяться зміни до Законів України «Про банки і банківську діяльність», «Про виконавче провадження», «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Документом встановлюється майнова відповідальність пов'язаних з банком осіб за збитки, завдані з їх вини банку.

Як повідомляв depo.uaвідповідний закон Верховна Рада прийняла 2 березня.