Порошенко схвалив посилення відповідальності банкірів

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 218-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов'язаних з банком осіб»
Depo.Гроші
6 березня 2015 17:59
ФОТО: depo.ua
Порошенко схвалив посилення відповідальності банкірів
Порошенко схвалив посилення відповідальності банкірів

Документ повинен забезпечити стабільність банківської системи, захистити інтереси вкладників та інших кредиторів банку, підвищити ефективність банківського нагляду, передає depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Так, законом посилюється відповідальність насамперед керівників банків, власників банків і контролерів під час прийняття ними рішень, що впливають на фінансовий стан фінустанови.

Зокрема, вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, які стосуються порушень нормативно-правових актів НБУ, у тому числі подання недостовірної (неповної) звітності щодо якості активів, проведення операцій з пов'язаними з банком особами, здійснення ризикових операцій.

Крім того, вводиться адміністративна відповідальність за дії, що призвели до віднесення банку до категорії проблемних, кримінальна відповідальність - за вчинення будь-яких дій, що призвели до віднесення банку до категорії неплатоспроможних, якщо це завдало великої матеріальної шкоди державі чи кредитору.

Також законом вносяться зміни до Законів України «Про банки і банківську діяльність», «Про виконавче провадження», «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Документом встановлюється майнова відповідальність пов'язаних з банком осіб за збитки, завдані з їх вини банку.

Як повідомляв depo.uaвідповідний закон Верховна Рада прийняла 2 березня.