Порошенко не хоче відбирати у росіян Ocean Plaza та інший бізнес в Україні

Президент України Петро Порошенко виступає проти насильницької націоналізації українських підприємств, що належать російським інвесторам
Depo.Гроші
14 жовтня 2014 20:01
ФОТО: depo.ua
Порошенко не хоче відбирати у росіян Ocean Plaza та інший бізнес в Україні
Порошенко не хоче відбирати у росіян Ocean Plaza та інший бізнес в Україні

Про це Президент України Петро Порошенко заявив журналістам у Запоріжжі, передає ДеПо з посиланням на «Укрінформ».

«Я проти будь-яких насильницьких дій. Є цивілізований шлях. Є механізм банкрутства, що дозволяє цивілізовано провести процедуру зміни власника. Ми зацікавлені, щоб українські підприємства працювали і вітаємо будь-якого власника, у якого чистий капітал », - сказав він.

При цьому ситуація з запорізьким промисловим гігантом «Запорізький алюмінієвий комбінат», практично зупинив виробництво після приватизації російським інвестором («РусАл»), на думку президента, «вимагає комплексного підходу і рішень, і насамперед - пошуку нових ринків збуту та інвестицій».

«Крім цього, необхідно спростити процедуру банкрутства підприємств. Люди не повинні роками чекати виплати зарплат », - додав Порошенко.

При цьому, в прес-службі ЗАлКу заявили, що вирішенням для підприємства була б процедура банкрутства.

«Ситуація на ЗАлКу складна - відсутній стабільний попит на алюмінієву катанку на внутрішньому ринку України, особливо - в зоні АТО. У зв'язку із зростанням тарифів на газ, електроенергію, а також витратами на транспортні перевезення і митне оформлення сировини виробнича собівартість катанки на ЗАлКу зросла і в 3 рази перевищує показник аналогічної продукції російських підприємств. Ми також вважаємо, що процедура банкрутства в поточній ситуації - правильний вихід для підприємства. Виробничі потужності ЗАлКу - в режимі консервації, виробництво алюмінієвої катанки на комбінаті не має економічного сенсу », - повідомили в прес-службі.

Як повідомляв ДеПо, заступник дніпропетровського губернатора Ігоря Коломойського Борис Філатов заявив, що київський ТРЦ Ocean Plaza відберуть у російських власників.