Порошенко наказав перевірити, як витрачалися мільярди на Євро-2012

Президент України Петро Порошенко доручив Кабінету Міністрів перевірити використання коштів держбюджету і кредитів під час підготовки до проведення чемпіонату Європи з футболу у 2012 році
Depo.Гроші
4 вересня 2015 18:08
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланянм на указ президента №535/2015 від 4 вересня.

Указом введене в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 липня 2015 року "Про заходи щодо захисту національних інтересів України в галузі авіації".

"Забезпечити проведення перевірок використання коштів державного бюджету і кредитних ресурсів, спрямованих на виконання заходів із підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, і в разі виявлення порушень законів ужити заходів щодо притягнення в установленому поряду винних осіб до відповідальності", - сказано в документі.

Крім того, Міністерству інфраструктури України доручено опрацювати питання щодо фінансування завершення будівництва та введення в експлуатацію об'єктів інфраструктури аеропортів, які почали зводити в рамках заходів щодо підготовки до проведення "Євро-2012".

Порошенко також доручив Кабміну підготувати план реконструкції, модернізації аеродромів та аеродромних об'єктів, інфраструктури аеропортів, опрацювати залучення інвестицій у розвиток об'єктів інфраструктури аеропортів та об'єктів неавіаційних видів діяльності, зокрема шляхом їх передачі (крім аеродромів та аеродромних об'єктів) в оренду або концесію.

Нагадаємо, що у У Freedom House ще торік підрахували, що українські чиновники розікрали третину бюджету Євро-2012.  Загальна сума витрат на підготовку до проведення Євро-2012 в Києві склала близько 23 млрд грн.

Додамо, що  з липня 2009 року  директором турніру УЄФА "Євро-2012" в Україні, керівником місцевого організаційного комітету "Євро-2012 Україна" був Маркіян Лубківський. За даними ЗМІ, у Генпрокуратурі  розслідують кримінальне провадження за фактом розтрати 19,3 млн грн бюджетних коштів, але під час підготовки до іншого турніру, якою керував Лубківський, - Євробасекту-2012.  Сам він  запевняє, що не мав жодного стосунку до державних коштів

Останні новини про боротьбу з економічними злочинами читайте в рубриці Гроші.depo.ua.