Порошенко і Назарбаєв домовилися про торгівлю в умовах ембарго Росії на українські товари

Президент України Петро Порошенко у телефонній розмові з президентом Республіки Казахстан Нурсултаном Назарбаєвим обговорив ситуацію, що склалася у зв'язку з російським ембарго на українську продукцію та заборону на транзитні перевезення
Depo.Гроші
12 січня 2016 14:35
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави Української держави.

"Петро Порошенко наголосив, що подібні дії Росії порушують Віденську конвенцію щодо права міжнародних договорів, а також відповідні правила та норми СОТ. У зв’язку з цим глави держав обговорили можливості налагодження транзиту українських товарів з метою запобігання негативному впливу дій Росії на товарообіг між Україною та Казахстаном, а також країнами Азії", - зазначили в Адміністрації Президента.

Водночас Назарбаєв підтвердив свою налаштованість на виконання чинних двосторонніх та багатосторонніх угод з Україною з метою недопущення будь-яких дискримінаційних заходів в українсько-казахстанській торгівлі.

Глави держав також обговорили хід реалізації домовленостей, досягнутих за результатами візиту Президента України до Астани 8-9 жовтня 2015 року, а також перспективи інтенсифікації співпраці у стратегічно важливих для обох країн сферах.

Також Президенти Порошенко та Назарбаєв обговорили ситуацію на Донбасі, зокрема ініціативу української сторони щодо розгортання на окупованих територіях міжнародного миротворчого контингенту.

Глави України і Казахстану доручили зовнішньополітичним відомствам розпочати роботу з підготовки візиту президента Республіки Казахстан Нурсултана Назарбаєва в Україну.

Нагадаємо, що  російське продуктове ембарго для України набуло чинності з 1 січня. Україна запровадила дзеркальні заходи. 

Останні новини економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.