На відбудову Донбасу виділили ще 3 млрд грн

Президент України Петро Порошенко підписав закон про зміни до Бюджетного кодексу, який дозволить направити 3 млрд гривень на відновлення Донбасу
Depo.Гроші
9 червня 2016 16:16
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

"Ми зробили все можливе для того, щоб знайти понад 3 млрд гривень, які зараз будуть спрямовані до місцевих бюджетів Донецької та Луганської областей, і будуть використані для якнайшвидшого фінансування відновлення постраждалого Донбасу", – наголосив Порошенко під час телемосту з містом Краматорськ, де зібралося керівництво Донеччини та Луганщини.

За словами президента, в першу чергу, кошти будуть спрямовані на ремонт та реконструкцію 21 опорної школи, на будівництво та відновлення 23 амбулаторій та 29 дитячих садків. Загальна вартість проектів з ремонту та реконструкції об’єктів соціальної сфери складе понад 1 млрд гривень. Значна увага буде приділена об’єктам з водозабезпечення та водовідведення – фінансування передбачене для 113 таких об’єктів.

На Луганщині, згідно з текстом, планують привести у робочий стан 60 кілометрів доріг, здійснити проектування, ремонт та відновлення 6 зруйнованих мостів. Також передбачені кошти на відновлення роботи обласного українського музично-драматичного театру.

"Всі кошти, які зібрані та спрямовані на Донбас, будуть контролюватися, і буде контролюватися ефективність інвестиції кожної копійки з цієї суми. Буде застосована система державних електронних закупівель Prozorro", – підкреслив глава держави. Порошенко також нагадав про плани зі створення Фонду міжнародних партнерів України, який дозволить залучити додаткові фінансові ресурси для відновлення Донбасу.

У свою чергу, голови Донецької ВЦА Павло Жебрівський та Луганської ВЦА Юрій Гарбуз подякували за підтримку.

"Ці кошти, в першу чергу, мають бути відправлені на освіту, охорону здоров’я, поновлення об’єктів, які забезпечують життєдіяльність мешканців Донецької області. Буде комплексний підхід до вирішення нагальних проблем регіону", - зазначив Павло Жебрівський, закликавши громадськість контролювати терміни та ефективність використання коштів.

Гарбуз наголосив, що виділення понад 3 млрд гривень на відновлення Донбасу є дуже важливим рішенням для регіону. За його словами, в результаті бойових дій у області постраждало понад 7 тис. об’єктів на загальну суму 8,2 млрд гривень.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила закон про зміни до Бюджетному кодексу, якими  перекинула підконтрольному Донбасу кошти від окупованих територій.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші