Поправка Геруса про відновлення імпорту електроенергії повертає Україну назад до Росії, – ЗМІ

Пролобійована головою енергетичного комітету ВР Андрієм Герусом поправка щодо відновлення імпорту електроенергії повертає Україну в залежність від Росії

Про це йдеться в матеріалі Главкому "Війна чи бізнес? Кого вдарить російський струм"

Автор матеріалу нагадує, що імпорт електроенергії з Росії Україна припинила в розпал воєнних дій у 2015 році, але з 1 жовтня торгівля відновилась. Поставки російської електроенергії в Україну почали здійснювати за прямим контрактом між російською компанією "Інтер РАО ЄЕС" з "Юнайтед Енерджі", наближеною до олігарха Ігоря Коломойського. Імпорт з країни-агресора став можливим завдяки ухваленню новим парламентом поправки до закону "Про ринок електроенергії", яку пролобіював голова парламентського комітету з енергетики Андрій Герус.

Главком зазначає, що відновлення імпорту електроенергії з Росії викликало бурхливу негативну реакцію з боку експертів та політиків, а на сайті президента 4 жовтня було зареєстровано петицію щодо заборони імпорту. "Її автор, президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець заявив, що поправки до закону суперечать міжнародним зобов’язанням, взятим на себе Україною у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС", – повідомляє Главком.

Автор матеріалу також звертає увагу, що викликає обурення і той факт, що струм купують у компанії, керівник якої Ігор Сєчін перебуває у санкційному списку США, та наводить слова колишнього голови Луганської військо-цивільної адміністрації Геннадія Москаля: "У кого ми купуємо? Ми купуємо в пана Сєчіна (голова Ради директорів "Інтер РАО ЄЕС" – "Главком"), який колись був заступником голови адміністрації президента Путіна. У листопаді 2014 року США наклали на нього санкції… а ми беремо і купуємо електроенергію. У березні цього року Канада на нього також наклала санкції за інцидент з українськими моряками в Керченській протоці… І наша українська фірма купує у пана Сєчіна, в його фірми, де він є головою Ради директорів".

Опитані Главкомом експерти одностайно негативно оцінюють наслідки такого кроку. Зокрема, депутат від "Батьківщини", колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко вважає, що вести бізнес з агресором недопустимо, адже це призведе до енергетичної залежності України від Російської Федерації.

"Це дуже небезпечна логіка – гратися з російською електроенергією. Доктрина України – інтегруватися з європейською енергосистемою, а ми робимо крок назад", – вважає заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку – дозволити закуповувати українським споживачами імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі.

1 жовтня була здійснена перша поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту. Поставка проведена рівним графіком потужністю 100 МВТ. За даними джерела на ринку, імпорт здійснений компанією "Юнайтед Енерджі", яку пов’язують з Ігорем Коломойським.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme