Помилки у системі е-декларування обіцяють виправити протягом двох днів

Виявлені помилки у системі електронного декларування не критичні і будуть виправлені протягом двох днів

 Про повідомила голова НАЗК Наталія Корчак на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

Вона наголосила, що помилки не принципові.

"Також хочу зазначити, що надання інформації про членство суб'єкта декларування в громадських організаціях та відсутність застосування таких атрибутів як "не застосовується", "невідомо", "член сім'ї не надав інформацію", відповідно до проведеної технічної оцінки співробітниками Національного агенства, стане можливим протягом 2-х днів. Як і завантаження декларації в машиночитаному форматі (АРІ)", - написала Корчак.

Вона нагадала, що відсутність отримання повідомлення від системи і від НАЗК у персональному електронному кабінеті компенсована створеною системою HELPDESK, яка приймає запити від користувачів. НАЗК поки що зафіксувало близько 30 звернень від користувачів щодо неправильно вказаної електронної адреси, складнощів з реєстрацією та користуванням персонального е-кабінету.

За словами голови НАЗК, система дозволяє зберегти так звану "чернетку".

"Стосовно помилок декларантів при заповненні полів форми та збереження заповненої з помилками форми в якості чернетки. Технічно система не приймає декларацію з критичними помилками, але відповідно до розроблених стандартів роботи, може зберігати такий "чорновий" варіант декларації", - пояснила Корчак.

Вона визнала, що наразі необхідні певні уточнення в частині кількості поданих декларацій.

"Адже сьогодні до Реєстру подається 4 типи декларацій: щорічна, перед звільненням, уточнююча, кандидата на посаду. І уточнюючі декларації, і декларації кандидата на посаду можуть подаватися в різній кількості, в залежності від того, як часто особа бере учать в конкурсах, змінює фінансове становище (дані, що можуть уточнюватися)", - написала голова НАЗК.

Вона також зазначила, що станом на вечір 6 вересня в системі е-декларування зареєстровано 816 користувачів та подано 118 декларацій. За її словами, це свідчить про те, що випадки виникнення помилок є поодинокими і переважна кількість звернень щодо ускладнення реєстрації викликана виключно помилками користувачів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme